IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.VI.2024 r.

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, a przede wszystkim rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze, strażakom za dopilnowanie porządku na drodze i asystę podczas procesji, noszącym obrazy, feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, panu organiście, panu kościelnemu, liturgicznej służbie ołtarza.
 2. W nadchodzącym tygodniu w trwającej oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1800, a po niej procesja wokół kościoła.
 3. We czwartek – na zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy mamy wraz ze swoimi małymi pociechami do udziału w tym nabożeństwie.
 4. W I piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów. Msze Święte będą oprawione rano o godzinie 630, natomiast po południu o godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1740 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta.
 5. Spowiedź święta przed I piątkiem we środę i w piątek od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 6. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 7. W sobotę przeżywamy Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza Święta zarówno rano o godzinie 630 jak i popołudniu o godzinie 1800.
 8. We środę o godzinie 1600 w kościele – egzamin dla uczniów klas VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność rodziców obowiązkowa.
 9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Sygnał walki z religią” – o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z miejsc publicznych; „Dla nieśmiertelnych” – kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.
 10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 314 A, 314 G, 314, 313 B, 313 C i 312.

INTENCJE MSZALNE – 3.VI. – 9.VI.2024 r.

PONIEDZIAŁEK: – Wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy.  

6.30

 1. + Henryk Borzęcki od córki Antoniny z rodziną.
 2. + Henryk Borzęcki od córki Krystyny z mężem.

 

18.00

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść dla rodzin przygotowujących III ołtarz na Boże Ciało.
 2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść dla rodzin przygotowujących IV ołtarz na Boże Ciało.

 

WTOREK:

6.30

 1. + Teresa Jeż od szwagra Józefa Jeż.
 2. + Teresa Jeż od rodziny Stelmach i Miękinia.

 

18.00

 • O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla ks. proboszcza z okazji imienin od róży Anny Łuszcz.

 

ŚRODA: – Wspomnienie św. Bonifacego.

6.30

 1. + Henryk Borzęcki od Józefy z rodziną.
 2. + Henryk Borzęcki od wnuków Moniki i Mariusza.

 

18.00

 1. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej  dla mieszkańców od krzyża koło p. Chrzanowskiej do p. Janusza Łakoma po obydwu stronach.
 2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść dla rodzin przygotowujących II ołtarz na Boże Ciało.

 

CZWARTEK: – zakończenie oktawy Bożego Ciała.

6.30

 1. + Teresa Jeż od Krystyny Ciochoń.
 2. + Teresa Jeż od Marka Nytko.

 

18.00

 1. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej  dla mieszkańców Partuł Żukowskich.
 2. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej  dla mieszkańców od krzyża koło p. Chrzanowskiej do drogi cmentarnej po obydwu stronach.

 

I PIĄTEK miesiąca: – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.30

 1. + Waleria Radlińska w rocznicę śmierci.
 2. + Teresa Jeż od rodziny Lazarowicz.

 

18.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Wojciecha w 10 rocznicę ślubu.

 

SOBOTA: Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

6.30

 • + Teresa Jeż od chrześnicy Marioli z rodziną.

 

18.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Barbary i Łukasza w 15 rocznicę ślubu i ich dzieci.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Andrzeja w 10 rocznicę ślubu.

 

9.00

 • zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Grzegorza Marszałek i ich rodzin.

 

11.00

 1. Z okazji Jubileuszy: 35 – lecia święceń kapłańskich ks. proboszcza i 40 – lecia święceń kapłańskich ks. Janusza, aby ich kapłaństwo przyniosło widoczne i dające wiele satysfakcji owoce dla wiernych parafii i Kościoła.
 2. + Agata Dąbrowska w 5 rocznicę śmierci od mamy i rodzeństwa z rodzinami.

 

15.00

 • + Małgorzata Wojtaczka z okazji imienin.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Bronisławę Łakoma od męża.