Kolędnicy misyjni – 26.XII.2022 r.

W parafiach diecezji tarnowskiej już od 30 lat trwa kolęda misyjna. Grupy Kolędników Misyjnych tworzą dzieci, które angażują się w pomoc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa: „Mibu Ntuku Mitano”

Celem tej akcji była pomoc w realizacji projektów humanitarnych, edukacyjnych i ewangelizacyjnych, w których misjonarze proszą dla mieszkańców Afryki, Ameryki i Azji. W tym roku dzięki tej akcji wsparto m.in. funkcjonowanie szpitala w Bagandou w RŚA, naukę dzieci w wioskach pigmejskich, prowadzenie świetlicy dla sierot w Bimbo, szkołę i przedszkole w Baboua, remont i wyposażenie domu katechetycznego w Tolle oraz budowę studni w tej miejscowości, edukację dzieci w Wantiguera, dożywanie dzieci i wyposażenie sal lekcyjnych w Brazzaville, wyposażenie szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie, kontynuację opieki nad dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie. Tradycyjnie kolędnicy i darczyńcy włączają się także w pomoc Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku pomocą zostały objęte dzieci z Papui Nowej Gwinei.

W to wielkie misyjne dzieło już od 22 lat włącza się także nasza parafia. Dnia 26 grudnia w Święto św. Szczepana podczas Mszy Świętych tegoroczni nasi kolędnicy przedstawili scenkę misyjną. Byli nimi:

Grupa I – klasa IV „A”

• Marta Flis
  • Katarzyna Małochleb
  • Agnieszka Nowak

Zebrane ofiary zostały przekazane do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Niech Wam Pan Bóg serce dobre wynagrodzi, a Jezus maleńki do serca przychodzi! Niech miłość, pokój w Waszym domu gości, niech dary Ducha spływają w obfitości”.