Modlitwa w intencji naszych strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana – 3.V.2022 r.

Dnia 3 maja 2022 roku, w Uroczystość NMP Królowej Polski, w przededniu wspomnienia św. Floriana podczas Mszy Świętej o godzinie 900 w sposób szczególny modliliśmy się za naszych strażaków z OSP. Nasza Ochotnicza Staż Pożarna powstała w roku 1902, w tym roku przeżywa 120 lat od chwili swojego założenia.

Mszy Świętej przewodniczył Ks. proboszcz Robert Filipowicz w asyście ks. kanonika Jana Pytki. Na końcu Eucharystii ks. proboszcz podziękował strażakom za ich bezinteresowną i ofiarną służbę na rzecz całej naszej społeczności. Wspomniał także o ich zaangażowaniu w życie naszej parafii. Objawia się ona poprzez służbę przy Grobie Pańskim oraz pomoc w różnych innych uroczystościach kościelnych w ciągu całego roku liturgicznego, jak chociażby w procesji  rezurekcyjnej, w procesji Bożego Ciała i jej oktawie czy uroczystości odpustowej  ku czci Matki Bożej Bolesnej.

Wdzięczni wszystkim strażakom za wielkie zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo w naszej miejscowości życzymy im i ich rodzinom wielu łask Bożych, nieustannej opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa  św. Floriana.

Męczenniku święty, święty Florianie, prosimy Cię, abyś tak jak dawniej wyjednywał łaski i cuda u Boga, tak i teraz nie przestawał być naszym obrońcą i orędownikiem przed Bogiem oraz chronił nas od wszystkiego złego. Wypraszaj nam u Boga łaski oraz cnotę męstwa, abyśmy kiedyś przez Miłosierdzie Boże zasłużyli na uczestnictwo w chwalebnym tryumfie Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen.