Modlitwa w intencji naszych strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana – 3.V.2023 r.

Dnia 3 maja 2023 roku, w Uroczystość NMP Królowej Polski, w przededniu wspomnienia św. Floriana podczas Mszy Świętej o godzinie 900 w sposób szczególny modliliśmy się za naszych strażaków z OSP. Nasza Ochotnicza Staż Pożarna powstała w roku 1902, w tym roku przeżywa 121 lat od chwili swojego założenia.

Mszy Świętej przewodniczył Ks. proboszcz Robert w asyście ks. Janusza. Na końcu Eucharystii podziękował on strażakom za ich bezinteresowną i ofiarną służbę na rzecz całej naszej społeczności, ciesząc się z powstania nowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn. Wspomniał także o zaangażowaniu w życie naszej parafii członków OSP. Objawia się ono poprzez służbę przy Grobie Pańskim oraz pomoc w różnych innych uroczystościach kościelnych w ciągu całego roku liturgicznego, jak chociażby w procesji rezurekcyjnej, w procesji Bożego Ciała i jej oktawie czy uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Bolesnej.

Wdzięczni wszystkim strażakom za wielkie zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo w naszej miejscowości i nie tylko, życzymy im i ich rodzinom wielu łask Bożych, nieustannej opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa  św. Floriana.

Męczenniku święty Florianie, od wieków czczony na polskiej ziemi,
bądź i dziś naszym Patronem, Orędownikiem i Obrońcą przed Bogiem.
Uproś nam u Boga żywą wiarę, byśmy oparli się laicyzacji życia i wszędzie słowem
i czynami miłości umieli mężnie ją wyznać.
Tak, jak dawniej chroń nas od wojny, ognia, powodzi i wszelkich klęsk żywiołowych.
Czuwaj nad ludźmi ciężkiej i niebezpiecznej pracy: strażakami, hutnikami i kominiarzami.
Strażaków ucz poświęcenia i ofiarnej służby w czasie klęsk żywiołowych,
w ratowaniu ludzkiego życia i mienia.
Ucz nas poszanowania środowiska naturalnego.
Wypraszaj nam u Boga łaski i cnotę męstwa,
abyśmy kiedyś przez Miłosierdzie Boże zasłużyli na wieczną nagrodę w niebie. Amen.