Nasza pomoc Ukrainie – konkurs SKC – 7.VI.2022 r.

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie dzieci szkół na miarę swoich możliwości wspierają różne akcje pomocy przeprowadzane przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Podczas XIV Diecezjalnego Spotkania SKC w Zawadzie k. Dębicy w Sanktuarium Narodzenia NMP był przeprowadzony konkurs pt. „Nasza pomoc Ukrainie”. Na specjalnie przygotowanych plakatach można było zobaczyć różne podjęte inicjatywy, mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących i cierpiących w powodu trwającej wojny, a wolontariusze Szkolnych Kół Caritas czynili i nadal czynią bardzo wiele. Angażowali się w wszelkiego rodzaju zbiórki pieniężne, artykułów spożywczych, środków czystości czy medykamentów, które były wysyłane na Ukrainę nieraz we współpracy z innymi stowarzyszeniami i fundacjami. Sprzedawali ciasta i wszelkiego rodzaju wyroby. Zbierali zabawki dla ukraińskich dzieci i pisali do nich listy. Przygotowywali prezenty z okazji urodzin dla ukraińskich kolegów ze szkolnej ławy, kupowali dla nich wyprawki, finansowali wycieczki, pokrywali koszty ubezpieczenia. Podejmowali indywidualną pomoc, organizując dla nich ubrania i najpotrzebniejsze rzeczy. Podejmowali także modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie.

Również i nasze SKC wraz z opiekunem panią mgr Elżbietą Kuta, co można było zobaczyć na przygotowanym plakacie,  przeprowadziło wiele akcji pomocy m.in.:

  1. kiermasz pączków.
  2. zbiórka darów na rzecz uchodźców z pogrążonej wojną Ukrainy.
  3. akcja „Plecaczek”, w której zostały przygotowane plecaczki przekazywane na granicy małym dzieciom uciekającym z Ukrainy.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i mieszkańcom Zaczarnia serdecznie dziękujemy za wsparcie i wielkie serce.