NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.I.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, ponadto we środę i w piątek także po południu o godzinie 1700, w piątek – przed Eucharystią Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. We środę po Mszy Świętej popołudniowej w kościele – spotkanie z uczniami klasy VII wraz z rodzicami.
  3. W przyszłą niedzielę z racji 15 dnia miesiąca od godziny 815– koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Teresy Kocoł).
  4. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” (cena 10 zł) jest dołożony dodatek o życiu i działalności zmarłego papieża seniora Benedykta XVI. Można także przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Nienarodzony będzie błogosławiony” – o rozpoczętym procesie beatyfikacyjnym rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Markowej i ich siedmiorga dzieciach, w tym jednym jeszcze nienarodzonym; „Gdzie niebo się otwarło” – o miejscu chrztu Pana Jezusa w rzece Jordan.
  5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 50, 49, 48 A, 48, 46, 46 A.

INTENCJE MSZALNE – 9.I. – 15.I.2023 r.

1. + Stanisław Nytko od Leona Marszałek z rodziną.
  2. + Marcin Popczyk od Angeliki i Artura.

1. + Wiesław Kawalec od kuzynki Doroty z mężem.
  2. + Roman Gałuszka od córki  Beaty z rodziną.

1. + Władysław Sitko w rocznicę śmierci.
  2. + Wiesław Dochnal w 1 rocznicę śmierci.

1. + Adam Łuszcz w 1 rocznicę śmierci od rodziny.
  2. + Zygmunt i Zofia Wardzała w rocznicę śmierci Zygmunta.
  3. + Stanisław Ciochoń od Adama i Krystyny Ciochoń (poza parafią).

1. + Stanisław Nytko od sąsiadów Łuszczów.
  2. + Marcin Popczyk od sąsiadów Barbary i Roberta Cygan.

PIĄTEK:

1. + Wiesław Kawalec od Teresy i Bronisława Kawalec.
  2. + Rozalia Bandyk od córki Józefy z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Piotra w 40 rocznicę urodzin od rodziców.
  2. + Genowefa, Henryk i Tadeusz Kiełbasa w rocznicę śmierci Genowefy.
  3. + Stanisław Ciochoń od kuzynek Heleny i Anny (poza parafią).

1. + Maria Szwalec w 1 rocznicę śmierci.
  2. + Maria Szwalec w rocznicę śmierci od koleżanek Ewy i Beaty z rodziną.

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Zofia i Józef  Kocoł  w rocznicę śmierci Józefa.
  2. + Maria Szwalec w 1 rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej w Nowym Roku dla rodzin z rejonu Okręglika, Partuł Lisiogórskich i Podgórza. Za zmarłych w minionym roku z tych rejonów: śp. Stanisława Ciochonia, Stanisława Nytko, Rozalię Bandyk, Genowefę Olech i Jerzego Nytko.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej w Nowym Roku dla rodzin z rejonu Podlesia i Partuł Żukowskich. Za zmarłych w minionym roku z tych rejonów: Irenę Giża, Zofię Flis, Rozalię Starzec, Eugeniusza Ważnego, Romana Gałuszkę.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej w Nowym Roku dla rodzin z rejonu: strona pólnocna: od rodziny Józefa Okarma i strona południowa : od rodziny Korusów  po obydwu stronach do drogi na Wolę Rzędzińską. Za zmarłych w minionym roku z tych rejonów: Teresę Zaraza, Stanisława Madeja, Janinę Taraszka, Andrzeja Guta, Marcina Popczyka.
  2. + Bronisław, Genowefa, Tadeusz i Edward Potempa w 21 rocznicę śmierci Edwarda.

• + Stanisław Kaziród w 16 rocznicę śmierci.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Stanisława Ciochonia oraz Andrzeja, a od wtorku w tejże diecezji rozpocznie się kolejna Gregorianka za śp. Romana Gałuszkę.