NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9.I.2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast we środę i w piątek także po południu o godzinie 1700, a przed nimi: we środę – Nowenna do MBNP, natomiast w piątek –  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Ponadto w sobotę z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1615– koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
  2. Od przyszłej niedzieli będą 4 Msze Święte. Do południa będą Msze Święte jak do tej pory tj. o godzinie 700, 900, 1100, natomiast po południu o godzinie 1500 (czyli o godzinę wcześniej niż do tej pory).
  3. We czwartek wspólnie ze Szkołą Podstawową w kościele odbędzie się Dzień Babci i Dziadka. Porządek będzie następujący:
  • 840 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich Seniorów,
  • 900 – Msza Święta, a po niej występy dzieci ze szkoły.

Gorąco zachęcamy wszystkie babcie i dziadków naszej parafii do wspólnej modlitwy w świątyni (ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa nie będzie tradycyjnego spotkania w szkole).

1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 900 nastąpi wyświęcenie nowych ministrantów.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim gromadzącym się w kościele na wspólnej modlitwie kolędowej w intencji wyznaczonych rejonów parafii podczas Mszy Świętych dodatkowych. Do tych podziękowań dołącza się również nasz pan organista dziękując za ofiary składane przy zakupie opłatków.
  3. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożone pudełko na płyty Pisma Świętego. Ponadto można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Syn Umiłowany” – o miejscu chrztu Pana Jezusa.
  4. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 357 B, 357 C, 355 A, 345 B, 345 A, 345.

INTENCJE MSZALNE – 10.I. – 16.I. 2022 r.

1. + Czesława Szatko od sąsiadów Giża i Mróz.
  2. + Zofia Pinas od Izabeli Wiatr i Marioli z rodziną.
  3. + Zofia Pinas od wnuka Dominika z żoną Łucją (poza parafią).
  4. + Zofia Pinas od Adeli i córki Doroty (poza parafią).

1. + Bronisława i Zygmunt Kiełbasa w rocznicę śmierci Bronisławy.
  2. + Władysław Sitko w rocznicę śmierci.
  3. + Józefa Stelmach od bratanka Krzysztofa z rodziną (poza parafią).
  4. + Józefa Stelmach od bratanicy Joli z rodziną (poza parafią).

1. + Leszek Kozioł od Antoniego Mruk.
  2. + Leszek Kozioł od szwagra Roberta.

1. + Władysław Starzec w rocznicę śmierci.
  2. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej, o powrót do Boga i do zdrowia po przebytej chorobie dla pewnej osoby.
  3. + Maria Zaucha od rodziny Brożek (poza parafią).
  4. + Józefa Stelmach od wnuczki  Małgorzaty z rodziną (poza parafią).

1. + Stanisława Sobczyk od Anny i Łukasza Nytko.
  2. + Stanisława Sobczyk od Barbary Nytko z rodziną.
  3. + Stanisława Sobczyk od Grzegorza z rodziną (poza parafią).
  4. + Stanisława Sobczyk od Henryka i Bożeny Kocoł z rodziną (poza parafią).

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich Seniorów naszej parafii.

PIĄTEK:

1. + Maria i Helmut Chronz od Stanisława z rodziną.
  2. + Zofia Pinas od Bożeny Mechla z rodziną.
  3. + Zofia Pinas od Andrzeja Łakoma z rodziną (poza parafią).
  4. + Zofia Pinas od wnuczki Moniki z mężem Rafałem (poza parafią).

1. + Maria, Stanisław i Jan Pawłowscy w rocznicę śmierci Marii.
  2. + Mieczysław Nytko od Stowarzyszenia Seniorów „Bądźmy Razem” (poza parafią).
  3. + Józefa Stelmach od wnuczki Magdaleny z rodziną (poza parafią).
  4. + Maria Zaucha od Wiesławy Kupiec z rodziną (poza parafią).

• + Stanisław Kocoł od rodziny Flis.

1. + Genowefa, Tadeusz i Henryk Kiełbasa.
  2. + Józefa Stelmach od rodziny Gasiciel (poza parafią).
  3. + Maria Zaucha od sąsiadki Kingi Stelmach (poza parafią).

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Zofia i Józef Kocoł w rocznicę śmierci Józefa.
  2. + Antoni Starzec od Józefa Krawczyka z rodziną z Radgoszczy (poza parafią).

1. + Maria, Władysław, syn Andrzej Banaś w rocznicę śmierci Marii  od Krystyny Świątek z rodziną.
  2. + Józefa Stelmach od Doroty i Andrzeja Pyrek z rodziną (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, potrzebne Boże dary oraz opiekę Matki Bożej dla Krzysztofa z okazji 50 urodzin od żony i dzieci.
  2. + Zofia Pinas od wnuczki Karoliny Bator  (poza parafią).

1. + Stanisława i Eugeniusz Zielińscy w 32 rocznicę śmierci Stanisławy.
  2. + Maria Zaucha od Janiny i Józefa Sarlej (poza parafią).

W diecezji Elbląskiej będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego: śp. Antoniego Starzec i Stanisława Kocoła (do soboty), a od soboty rozpocznie się Gregorianka za śp. Leszka Kozioła.