NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.VI.2022 r.

1. We czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu będą 3 Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1500. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 odbędzie się procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów, sztandarów, o udział dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących, także dzieci klas III w strojach komunijnych. Prosimy również strażaków o dopilnowanie porządku na drodze. Na całej trasie samochody będzie można zaparkować tylko na nowym parkingu. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.

2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:

a) codziennie – rano o godzinie 630

b) ponadto we środę, piątek i w sobotę także o godzinie 1800 (we środę – z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1715 – koronka do 7 boleści NMP, natomiast w piątek i w sobotę w trwającej oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach Świętych – procesja wokół kościoła)

3. W przyszłą niedzielę procesja – po Mszy Świętej o godzinie 1100.

4. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Zagubiony Bóg” – czy Unia Europejska boi się Boga? „Trzecia droga Edmunda” – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata św. Jana Pawła II.

5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 179 A, 363, 176 A, 175 B, 188 i 174.

INTENCJE MSZALNE – 13.VI. – 19.VI.2022 r.

PONIEDZIAŁEK: – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

1. + Genowefa Kuta.
  2. + Bronisław i Janina Nytko w rocznicę śmierci Janiny.
  3. + Antoni Starzec od Grażyny i Dariusza Litera.
  4. + Maria Szostak od Anny i Mariusza Józefczyk z rodziną (poza parafią).

WTOREK: – Wspomnienie bł. Michała Kozala.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kazimiery i Antoniego w rocznicę ślubu.
  2. + Józef i Teresa Sasak.
  3. + Maria Szwalec od rodziny Sławieniaków.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Dagmary z okazji urodzin.
  2. + Zofia Flis od Katarzyny i Dominika Kozdroń Lubera.
  3. + Irena Giża od wnuków.

1. + Krystyna Łuszcz w 2 rocznicę śmierci od chrześnicy Marii.
  2. + Krystyna i Jan Łuszcz w 2 rocznicę śmierci Krystyny.
  3. + Stanisław Madej od brata Józefa (poza parafią).
  4. + Maria Szostak od Renaty i Marka Wawrzon (poza parafią).

CZWARTEK: – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.

1. + Stefania i Kazimierz Marszałek w 7 rocznicę śmierci Stefanii.
  2. + Janina i Bronisław Nytko.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, nawałnic, burz oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców z Okręglika.
  2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, nawałnic, burz oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców od Brzozówki do kapliczki po obydwu stronach.
  3. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, nawałnic, burz oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Partuł Żukowskich.

• + Paulina Łakoma od  Grzegorza Kajpust z rodziną.

PIĄTEK: – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

1. + Teresa i Adolf Pinas z okazji imienin Adolfa od Marii z rodziną.
  2. + Maria Szwalec od rodziny Kula.
  3. + Tadeusz Szostak od Sylwii i Pawła Chrzanowskich.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, nawałnic, burz oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińską po obydwu stronach.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marzeny i Bartłomieja z okazji 10 rocznicy ślubu i całej rodziny.
  3. + Stanisław Madej od siostry Anny z synem (poza parafią).
  4. + Maria Szostak od pracowników Szpitala św. Łukasza w Tarnowie (poza parafią).

1. + Marta Biskup w 1 rocznicę śmierci od męża Kazimierza z dziećmi.
  2. + Antoni Starzec od Marii Płaczek z rodziną.
  3. + Maria Zaucha od Kazimierza Biskupa z rodziną.

1. + Henryk, Maria i Tomasz w 45 rocznicę ich śmierci od siostry i wnuczki z rodziną.
  2. + Janina Pyrek w rocznicę śmierci od dzieci.
  3. + Maria Szostak od Elżbiety i Michała Kozioł z rodziną (poza parafią).

XII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1.+ Arkadiusz Kotalma.

1. + Maria i Eugeniusz Pytel w 30 rocznicę śmierci Eugeniusza.

1. + Julia i Eugeniusz Szostak w rocznicę śmierci Julii od syna Józefa z rodziną.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień dla Roberta z okazji 50 rocznicy urodzin od żony i dzieci.
  3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Weroniki i Sylwestra w 1 rocznicę ślubu.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, nawałnic, burz oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Podlesia.
  2. + Maria i Czesław Stachura w 23 rocznicę śmierci Marii.

• + Stanisław i Maria Masło w rocznicę śmierci Stanisława.

Przez cały tydzień będą odprawiane przez o. Kombonianów Msze Święte Gregoriańskie za śp. Genowefę Potempa i Stanisława Madeja.