NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4.VI.2023 r.

1. We czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu będą 3 Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1500. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 odbędzie się procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów, sztandarów, o udział dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących, także dzieci klasy III w strojach komunijnych. Prosimy również strażaków o dopilnowanie porządku na drodze. Na całej trasie samochody będzie można zaparkować tylko na nowym parkingu. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. codziennie – rano o godzinie 630
    2. ponadto we środę, w piątek i w sobotę także o godzinie 1800 . We środę od godziny 1730 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Józefy Brożek),  natomiast w piątek i w sobotę w trwającej oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach Świętych – procesja wokół kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę – procesja po Mszy Świętej  o godzinie 1100.
  4. W przyszły czwartek (15.VI.) o godzinie 1600 w kościele – egzamin dla uczniów klasy VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność rodziców obowiązkowa.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Kapłan na dzisiejsze czasy” – spadek powołań doprowadził do łączenia się seminariów duchownych. Jaki to przyniesie efekt?; „Gigant wiary” – o życiu papieża Benedykta XVI. Na stoliku jest również czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”; w środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także niespodzianka w postaci naklejek.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 224 B, 226, 225, 225 A.

INTENCJE MSZALNE – 5.VI. – 11.VI.2023 r.

PONIEDZIAŁEK: – Wspomnienie św. Bonifacego.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Karoliny i Pawła z okazji 10 rocznicy ślubu.
  2. + Stanisław Ciochoń od brata Juliana z żoną.
  3. + Cecylia Sak od wnuczki Eweliny z mężem (poza parafią).

1. + Franciszek Ogorzelec w rocznicę śmierci.
  2. + Kazimierz Karczyński od syna Krzysztofa z rodziną.

ŚRODA: – Wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

1. + Krystyna Trela w 30 dzień po śmierci od syna Kacpra.
  2. + Adam Kuta od Patryka i Olgi Łakoma.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Doroty i Ryszarda w 30 rocznicę ślubu.
  2. + Stefania i Zygmunt Walasiewicz.

CZWARTEK: – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.

1. + Stanisław, Maria i Zofia Łakoma z okazji imienin.
  2. + Adam Potępa od cioci Wandy.

1. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże dla mieszkańców Podlesia.
  2. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże dla mieszkańców Okręglika.

• W intencji Marcina, który przyjął chrzest święty i całej jego rodziny.

PIĄTEK:

1. + Barbara i Mieczysław Mechla od córki Agnieszki z rodziną.
  2. + Halina Czosnyka od syna Mariusza z rodziną.

1. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże dla mieszkańców Partuł Lisiogórskich
  2. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże, zgodę w rodzinach i sąsiedztwach dla rodzin od Brzozówki do kapliczki po obydwóch stronach.

1. + Stanisław Ciochoń od kuzynki Teresy Jeż z rodziną.
  2. + Adam Potępa od Katarzyny Marszałek z rodziną.

1. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże dla mieszkańców z rejonu pana Stanisława Sysło.
  2. O zachowanie od burz, gradobicia i innych katalizmów, szczęśliwe zbiory oraz bł. Boże dla mieszkańców od krzyża do Janusza Łakoma.

X NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Antoni Starzec od córki Katarzyny z rodziną.
  2. + Krystyna i Stanisław Gądek w rocznicę śmierci.

1. O zgodę i miłość w rodzinach oraz opiekę Matki Bożej dla rodzin z Partuł Lisiogórskich.
  2. + Edward i Janusz Półkoszek, + Helena Taraszka od Sabiny z rodziną.

1. W intencji Laury, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.
  2. + Stanisław Stach w 43 rocznicę śmierci od córki Barbary z rodziną.

• + Antoni i Maria Mruk z okazji imienin Antoniego od rodziny Prusak.

Od jutra rozpocznie się w diecezji Elbląskiej Msza Św. Gregoriańska za śp. Krystynę Trela.

MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA ZA ŚP. KRYSTYNĘ TRELA

OD ŁUKASZA NYTKO

OD MAGDALENY PANTELIS

OD ALICJI WAWRZON Z RODZINĄ

OD WŁADYSŁAWY WAWRZON

OD KONRADA NYTKO Z RODZINĄ

OD DAWIDA NYTKO Z RODZINĄ

OD MIROSŁAWA SZPONDRA

OD GRAŻYNY DRUCIAK Z RODZINĄ

OD ANNY MYTYŚ Z RODZINĄ

OD BARBARY KOŁODZIEJ Z RODZINĄ

OD DANIELA Z RODZINĄ

OD JANUSZA Z RODZINĄ

OD KRYSTYNY I MIECZYSŁAWA ŁAKOMA Z RODZINĄ.

OD TERESY I KAZIMIERZA SKĄPSKICH

OD WNUKA AUGUSTYNA NYTKO Z USA Z RODZINĄ

OD ANNY I TADEUSZA KOZIOŁ

OD KUZYNA SYLWESTRA Z RODZINĄ.

OD MATEUSZA I KAMILA

OD WIESŁAWY

OD RODZINY JANIKÓW

OD ANDRZEJA I MAGDY PĘCAK

OD KAZIMIERZA I MARTY PĘCAK

OD CIOCI ANNY NYTKO

OD KUZYNKI MARTY Z RODZINĄ Z TUCHOWA

OD BRATOWEJ DANUTY KAPUSTKA I MARKA TRELA

OD ZOFII TRELA Z ŁADNEJ

OD RYSZARDA TRELA Z RODZINĄ Z ZAWADY

OD RAFAŁA I PAULINY TRELA Z ŻUROWEJ

OD KRYSTYNY JAROSZ I RODZINY PĘKALÓW

OD KOLEGI KACPRA – SEBASTIANA.