NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9.IV.2023 r.

  1. Jutro – II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą odprawione jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900, 1100 i 1500.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom prowadzącym nabożeństwa Drogi Krzyżowej w czasie zakończonego Wielkiego Postu, jak również, tym którzy włączyli się aktywnie w godne przeżycie Triduum Paschalnego i dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: wyznaczonym mieszkańcom za przygotowanie pięknej ciemnicy i Grobu Pańskiego, wszystkim rodzinom sprzątającym kościół i wokół niego, strażakom za służbę przy grobie Pańskim i za pomoc w czasie procesji rezurekcyjnej, wśród nich także po raz pierwszy w historii parafii Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym zarówno chłopięcej, jak dziewczęcej, wszystkim różom różańcowym za prowadzenie adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, niosącym obrazy i feretrony,  paniom prowadzącym adorację po nabożeństwach zarówno w Wielki Czwartek, jaki i w Wielki Piątek, panu organiście, panu kościelnemu, LSO, paniom dbającym o bieliznę kościelną, wszystkim  łączącym się duchowo z nami poprzez transmisję naszych, parafialnych Mszy św. W sposób szczególny dziękuję ks. Januszowi za duchowe prowadzenie nas poprzez głoszone Słowo Boże w czasie Triduum Paschalnego i dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. W świątecznym, poszerzonym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać bardzo wiele ciekawych artykułów związanych ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

7.00

  1. + Ludwika i Wincenty Marszałek w rocznicę śmierci Wincentego.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Moniki z okazji urodzin od Mateuszka.

9.00

  1. + Mieczysław Nytko od żony, dzieci i wnuków.
  2. + Stanisław, Edward i Władysław Szostak w 16 rocznicę śmierci Stanisława od siostry Anny z rodziną.

11.00

  1. W intencji Hanny i Alicji, które przyjmą chrzest święty i ich rodzin.
  2. + Jerzy Sitko w rocznicę śmierci od rodziny.

15.00

  • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marceliny i Grzegorza oraz córki Oliwii.

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim parafianom i przybyłym Gościom życzymy:

„Ufność w Panu jest naszą ostoją! Niech zmartwychwstanie Jezusa uwalnia nas od lęku, strachu, byśmy potrafili wznosić się ponad to, co nas przytłacza w codzienności. Niech Zmartwychwstały otworzy oczy każdemu z nas na te wartości, które nie przeminą nigdy, a Jego obietnica zbawienia będzie skałą, która pozwoli przetrwać życiowe burze”.

Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze