Obchody Światowego Dnia Chorego w naszej parafii – 11.II.2022 r.

Dnia 11 lutego obchodzimy w całym kościele Światowy Dzień Chorego. Został  on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. w wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym roku był obchodzony już po raz 30 pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

W naszej diecezji główne obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Przewodniczył im ks. bp Andrzej Jeż.

Natomiast w naszej parafii mimo wciąż panującej pandemii koronawirusa program tego dnia był następujący:

1. Objazd wszystkich chorych, starszych, samotnych naszej parafii przez księdza proboszcza Roberta. Udzielanie Sakramentów pokuty, Eucharystii, namaszczenia chorych.
  2. Objazd chorych przez panią Annę Mondel przewodniczącą Parafialnego Oddziału Caritas. Serdeczna rozmowa, wręczanie symbolicznych upominków wraz ze składaniem życzeń.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza Święta w intencji wszystkich chorych, cierpiących, starszych i samotnych naszej parafii odprawiana przez księdza proboszcza połączona z krótką homilią oraz modlitwami w ich intencji.
  4. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas.
  5. Błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

Boże, Twój Syn dźwigał nasze boleści
i objawił nam wartość tajemnicy cierpienia,
wysłuchaj nasze prośby zanoszone za chorych
i spraw, aby pamiętali, że należą do tych,
którym Ewangelia obiecuje pociechę,
i aby czuli się zjednoczeni z Chrystusem cierpiącym
za zbawienie świata.
Przez Chrystusa Pana naszego.

Maryjo, nasza Matko,
która w Chrystusie przygarniasz każdego z nas jako dziecko,
podtrzymuj ufne oczekiwanie naszych serc,
spiesz nam z pomocą w naszych chorobach i cierpieniach,
Prowadź nas do Chrystusa, Twojego Syna a naszego Brata,
i pomóż nam powierzyć się Ojcu, który dokonuje wielkich rzeczy.