Odnowienie ksiąg parafialnych – 8.II. – 13.II.2023 r.

Nasza parafia została erygowana przez biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza dnia 1.VII.1981 roku. Po jej utworzeniu wszystkie księgi parafialne prowadzone dotychczas przez kapłanów parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze (do której należała miejscowość Zaczarnie) zostały przekazane do naszej kancelarii parafialnej. Wszystkie księgi sięgają aż XIX wieku.

Księga ochrzczonych (Liter baptisatorum) – prowadzona od roku 1846,

Księga Małżeństw (Liber copulatorum) –  od roku 1877,

Księga zmarłych (Liber mortuorum) – od roku 1871.

Przez ten czas liczące ponad 150 lat ( a najstarsze nawet prawie 180 lat) księgi uległy zniszczeniu. Staraniem obecnego księdza proboszcza wszystkie zostały generalnie odnowione, aby dalej były niemymi świadkami historii naszej miejscowości i służyły następnym pokoleniom parafian.

Dziękujemy pracownikom Spółdzielni Inwalidów „Tarnospin”  za dokładne  i fachowe wykonanie tej pracy.