Parafialny Dzień Babci i Dziadka – 13.I.2022 r.

Dnia 13 stycznia 2022 roku w naszym kościele był obchodzony Dzień Babci i Dziadka. Został on zorganizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową.

Rozpoczął się on prowadzoną przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich seniorów naszej parafii, a następnie uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem naszego proboszcza ks. Roberta wraz z ks. Januszem. Po homilii nastąpiło specjalne błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych seniorów. W czasie Eucharystii wszyscy mogliśmy słuchać śpiewu kolęd chóru szkolnego pod kierunkiem pana mgr Dariusza Augustyna.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy obecni seniorzy wysłuchali montażu słowno – muzycznego okazji Dnia Babci i Dziadka  przedstawionego przez dzieci klas młodszych (I, II, III „A” i III „B”). Zostały one przygotowane przez swoje panie wychowawczynie.

Na dalsze przeżywanie i trwanie przy Bogu, przekazywanie naszej wiary następnym pokoleniom oraz wypraszanie potrzebnych łask dla całej naszej parafii nasi seniorzy zostali obdarowani misyjnymi różańcami wykonanymi z koralików przez kobiety z plemienia Pokot w Kenii (pracy z koralikami nauczyły się od polskich sióstr kombonianek tam posługujących. Nie jest to łatwa praca: wymaga skupienia, cierpliwości i dokładności. To właściwie jedyne źródło ich utrzymania w czasie, kiedy nie mogą pracować na polach. Dziennie kobieta jest w stanie zrobić 2 „duże” różańce).  Oprócz różańców w „małej”, ale z serca wykonanej przez panie z Parafialnego „Caritas” paczuszkach znalazły się także modlitwy do świętych i błogosławionych oraz drobne słodycze. Także dzieci ofiarowały swoim babciom i dziadkom specjalne laurki.

Za to spotkanie naszych seniorów niech Bóg będzie uwielbiony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia, szczególnie członkiniom  Parafialnego Oddziału Caritas, chórowi szkolnemu oraz dzieciom biorącym udział w montażu słowno – muzycznym.

 „Panie Boże, wspieraj naszych dziadków. Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na babcie i dziadków. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych. Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz. Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!”

 (modlitwa papieża Benedykta XVI przesłana na VI Światowe

Spotkanie Rodzin w Meksyku z roku 2009)