Parafialny Dzień Babci i Dziadka – 19.I.2023 r.

Dnia 19 stycznia 2023 roku w naszym kościele był obchodzony Dzień Babci i Dziadka. Został on zorganizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową.

Rozpoczął się on koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich seniorów naszej parafii, a następnie uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem  ks. Janusza wraz ks. proboszczem Robertem. Po Ewangelii Świętej nastąpiło specjalne błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych seniorów. Na zakończenie Mszy Świętej  poświęciliśmy się dalszej nieustannej opiece Matki Bożej, naszej Świętej Patronce.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy obecni seniorzy wysłuchali montażu słowno – muzycznego okazji Dnia Babci i Dziadka  przedstawionego przez dzieci klas młodszych (I, II, III ) przygotowanych przez swoje panie wychowawczynie. Po występach dzieci wysłuchaliśmy koncertu kolęd chóru szkolnego pod kierunkiem pana mgr Dariusza Augustyna.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, na dalsze trwanie przy Bogu, przekazywanie naszej wiary następnym pokoleniom oraz wypraszanie potrzebnych łask dla całej parafii nasi seniorzy zostali obdarowani małymi paczuszkami, w których znalazły się modlitwy do świętych i błogosławionych, drobne słodycze oraz ozdobne laurki z życzeniami.

Za to spotkanie naszych seniorów niech Bóg będzie uwielbiony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia, szczególnie nauczycielom i wychowawcom klas młodszych, chórowi szkolnemu oraz dzieciom biorącym udział w montażu słowno – muzycznym.

„Panie Boże, wspieraj naszych dziadków. Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na babcie i dziadków. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych. Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz. Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!”

                                ( modlitwa papieża Benedykta XVI przesłana na VI Światowe

                                                Spotkanie Rodzin w Meksyku z roku 2009)