Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Wadowic i Inwałdu – 14.V.2022 r.

Dnia 14 maja 2022 roku dzieci klas III naszej parafii, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa wraz ks. proboszczem Robertem Filipowiczem oraz swoimi rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do Wadowic – miejsca urodzenia i chrztu świętego Jana Pawła II oraz pobliskiego Inwałdu.

Nasza pielgrzymka miała następujący przebieg:

  1. Msza Święta w Bazylice Mniejszej Ofiarowania NMP sprawowana przez naszego księdza proboszcza w intencji wszystkich dzieci pierwszokomunijnych jako dziękczynienie za dar I Komunii Świętej oraz prośbą o wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla naszych rodzin i całej parafii. Następnie wspólna modlitwa w kaplicy chrztu Ojca Świętego ( miał on dokładnie miejsce 102 lat temu 20 czerwca 1920 roku) oraz w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
  2. zwiedzanie pobliskiego muzeum – domu rodzinnego Jana Pawła II. Dla dzieci urodzonych już po śmierci naszego wielkiego Rodaka była to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale także cudowna uczta duchowa.
  3. objazd kolejką wadowicką śladami Ojca Świętego Jana Pawła II najważniejszych miejsc w jego życiu.
  4. zwiedzanie ogrodu Jana Pawła II w pobliskim Inwałdzie. Wystarczyło pokonać 96 schodów, aby wejść na sam szczyt wieży widokowej i zobaczyć niezwykły obraz przedstawiający portret Jana Pawła II w otoczeniu Bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa
  5. zabawy w Parku Miniatur w Inwałdzie.

Modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II

Janie Pawle II nasz święty orędowniku,
Wspomożycielu w trudnych sprawach
Ty, który swoim życiem świadczyłeś
wielką miłość do Boga i ludzi
Prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi
w umiłowaniu obojga,
pragnąc pomagać innym.
Przez miłość i wielkie cierpienie
ofiarowane za bliźnich,
co dzień zbliżałeś się do świętości.
Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo.
Wierząc, że przez Twoją wiarę,
modlitwę i miłość pomożesz zanieść
je do Boga z ufnością w miłosierdzie Boże
i moc Twej papieskiej modlitwy.
Pragniemy przez Jezusa i Maryję
Za Twoim przykładem zbliżać się do Boga.