Pielgrzymka dzieci ze SKC do Wadowic i Inwałdu – 16.VI.2023 r.

Dnia 16 czerwca 2023 roku dzieci ze Szkolnego Koła Caritas naszej parafii, wraz ze swoimi opiekunami ks. proboszczem Robertem Filipowiczem oraz panią Elżbietą Kuta uczestniczyły w pielgrzymce do Wadowic – miejsca urodzenia i chrztu świętego Jana Pawła II oraz do pobliskiego Inwałdu. Ta pielgrzymka była dofinansowana przez Caritas Diecezji Tarnowskiej za zwycięstwo w konkursie „Czyn, słowo, modlitwa – realizacja przesłania bł. Karoliny w działalności Szkolnych Kół Caritas”, który odbył się 6 czerwca bieżącego roku w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Nasza pielgrzymka miała następujący przebieg:

  1. wspólna modlitwa w intencji wszystkich dzieci ze SKC z prośbą o bł. Boże i wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla naszych rodzin i całej parafii w Bazylice Mniejszej Ofiarowania NMP, szczególnie w kaplicy chrztu Ojca Świętego ( miał on dokładnie miejsce 103 lata temu 20 czerwca 1920 roku) oraz w kaplicy Najświętszego Sakramentu,
  2. krótkie zwiedzanie pobliskiego muzeum – domu rodzinnego Jana Pawła II. Dla dzieci urodzonych już po śmierci naszego wielkiego Rodaka była to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale także cudowna uczta duchowa.
  3. smakowanie „papieskich” kremówek,
  4. wizyta w pobliskim Inwałdzie i zwiedzanie z przewodnikiem dwóch parków tematycznych: „Park średniowieczny – Warownia”( położony na kamienistym wzniesieniu średniowieczny gród, w którym znajduje się nie tylko zamek, ale także muzeum tortur, zbrojownia, zamkowa karczma i kraina ruchomych smoków) oraz Park Miniatur ( miejsce w którym podczas podróży przez Australię, Grecję Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw min. Bazylikę św. Piotra i Pawła w Watykanie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffela, Krzywą Wieżę w Pizie czy Londyńskiego Big Bena. Są tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć).
  5. wspólne zabawy na rodzinnym placu rozrywki.

Modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II

Janie Pawle II nasz święty orędowniku,

Wspomożycielu w trudnych sprawach

Ty, który swoim życiem świadczyłeś

wielką miłość do Boga i ludzi

Prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi

w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym.

Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich,

co dzień zbliżałeś się do świętości.

Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo.

Wierząc, że przez Twoją wiarę,

modlitwę i miłość pomożesz zanieść

je do Boga z ufnością w miłosierdzie Boże

i moc Twej papieskiej modlitwy.

Pragniemy przez Jezusa i Maryję

Za Twoim przykładem zbliżać się do Boga.