Pomoc rodzinie poszkodowanej w wyniku pożaru – 6.II.2022 r.

W skutek pożaru czteroosobowa rodzina naszej parafii straciła dach nad głową. Stało się w  nocy z 24/25 stycznia 2022 roku. Ogień pojawił się około 2:00 w nocy na poddaszu budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu i uszkodzeniu uległa więźba i pokrycie dachu. Tak relacjonował akcję mł. bryg. Marcin Opioła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie: „Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Dom zamieszkiwały 4 osoby, w tym 1 dziecko. Opuściły budynek przed przyjazdem strażaków i znalazły schronienie u sąsiadów. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na ogień i jeden w obronie sąsiedniego budynku, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru. Niestety straty wywołane przez ogień są poważne i budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania”.
Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Pięć to ochotnicy z Zaczarnia, Lisiej Góry i Starych Żukowic oraz 3 zespoły z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tarnowie – łącznie trzydziestu czterech strażaków. Na miejsce akcji wezwano też pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe oraz policję. Ta ostatnia zajmie się ustaleniem przyczyn pożaru. Działania zakończyły się o godzinie 5 rano.
Od następnego dnia ruszyła pomoc dla poszkodowanej rodziny, która będzie trwała aż do całkowitego zakończenia prac. W niedzielę 6 lutego 2022 roku również i  w naszym kościele została przeprowadzona zbiórka do puszek. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.