Różaniec misyjny w naszej parafii – 27.X.2022 r.

W trwającym w całym kościele Tygodniu Misyjnym (23.X. – 29.X. 2022 r.) także i w naszej parafii podczas nabożeństw różańcowych modliliśmy się w intencji misjonarzy i misjonarek oraz za kraje misyjne. Szczególnie w czwartek 27 października 2022 roku polecaliśmy ich odmawiając różaniec misyjny. Misyjne korzenie Żywego Różańca odkrył na nowo w latach pięćdziesiątych XX wieku, ks. abp Fulton John Sheen, obecnie Sługa Boży, dyrektor Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary w USA, stając się inicjatorem i propagatorem obecnej formy tego różańca. Pragnął on, aby wszyscy chrześcijanie modlili się w intencjach całego Kościoła, działającego na wszystkich kontynentach. Do jego odmawiania zachęcał wszystkich także św. Jan Paweł  II: „Bardzo piękny jest różaniec misyjny: jeden dziesiątek – biały – jest za starą Europę, aby potrafiła na nowo odzyskać tą ewangelizacyjną moc, która dała początek tak wielu Kościołom; dziesiątek żółty jest za Azję, tryskającą życiem i młodością; dziesiątek zielony jest za Afrykę, udręczoną, lecz otwartą na Dobrą Nowinę; dziesiątek czerwony za Amerykę – będącą obietnicą nowych sił misyjnych; dziesiątek niebieski – za Oceanię, która oczekuje na większe rozpowszechnienie Ewangelii”.

Dzieci ubrane w stroje mieszkańców poszczególnych kontynentów, wspólnie z wiernymi odmawiały różaniec, polecając Chrystusowi przez ręce Maryi wszystkich misjonarzy, misjonarki, zarówno kapłanów, jak i siostry i braci zakonnych oraz osoby świeckie oraz wszystkich naszych braci i siostry w wierze zamieszkujących wszystkie zakątki ziemi.

Po nabożeństwie różańcowym nasi duszpasterze: ks. Robert oraz ks. Janusz odprawili Mszę Świętą w intencji ewangelizacji wszystkich narodów oraz wszystkich misjonarzy i misjonarek zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

Panie Jezu Chryste, spojrzyj prosimy na swoich misjonarzy, kapłanów i braci, siostry i świeckich, którzy wszystko opuścili, aby dawać świadectwo Twemu słowu i Twojej miłości. Panie, obudź w każdym człowieku prawdziwy zapał misjonarski, by głosić Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie poznali, i tym, którzy przestali wierzyć. Spraw, by było wiele powołań i podtrzymuj swą łaską misjonarzy w dziele ewangelizacji. Pozwól, by każdy z nas poczuł się odpowiedzialny za misje, a przede wszystkim zrozumiał, że naszym pierwszym obowiązkiem w szerzeniu wiary jest prawdziwie chrześcijańskie życie. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Twojej i naszej Matki.