Sukcesy naszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Gminnych w zawodach sportowo – pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Lisia Góra – 3.VII.2022 r.

W niedzielę 3 lipca 2022 roku na stadionie w Łukowej odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Lisia Góra. Łącznie zaprezentowało się 20 drużyn z poszczególnych OSP. Nasza OSP istniejąca już 120 lat (założona w 1902 roku) służy bezinteresownie na większą chwałę Panu Bogu i ku pożytkowi ludziom, biorąc udział w różnych akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska, wypadków oraz innych klęsk i zdarzeń.

We wspomnianych zawodach, co bardzo cieszy, bardzo dobrze zaprezentowały się nasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zajmując w ogólnej klasyfikacji 2 miejsca. Świadczą o tym końcowe wyniki tych zawodów:

 

Grupa Męska – od 12 – 15 lat:

 1. OSP Kobierzyn
 2. OSP Zaczarnie
 3. OSP Brzozówka
 4. OSP Pawęzów
 5. OSP Nowe Żukowice
 6. OSP Łukowa

 

Grupa Żeńska – od 12 – 15 lat:

 1. OSP Nowa Jastrząbka
 2. OSP Zaczarnie
 3. OSP Pawęzów
 4. OSP Łukowa, OSP Kobierzyn

 

Warto wymienić naszych uczestników:

Grupa dziewcząt:

 1. Kwapniewska Agnieszka
 2. Łuszcz Agata
 3. Gądek Wiktoria
 4. Kwapniewska Katarzyna
 5. Kużdżał Oliwia
 6. Kużdżał  Milena
 7. Gaweł Aleksandra
 8. Książek Martyna
 9. Łuszcz Agata

 

Grupa chłopców:

 1. Łuszcz Wiktor
 2. Flis Kacper
 3. Sobol Piotr
 4. Chłopek Jakub
 5. Zaucha Patryk
 6. Myjkowski Mateusz
 7. Książek Dominik
 8. Gaweł Rafał
 9. Zając Kevin
 10. Nytko Oliwier

 

Opiekun drużyny dziewcząt – Wiesław Nytko

Opiekun drużyny chłopców – Nowak Rafał

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy.