Udział dzieci i młodzieży naszej szkoły w Gminnych Obchodach 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości 11.XI.2022 r.

Dnia 10 listopada 2022 roku, przeddzień 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości została odprawiona przez naszych kapłanów uroczysta Msza Święta dziękczynna w intencji  Ojczyzny.  Po niej zebrane w świątyni   dzieci Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami oraz wierni parafianie mogli wysłuchać montażu słowno – muzycznego ukazującego drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę.

W sam dzień 11 listopada w pobliskiej Lisiej Górze miały miejsce Gminne Obchody Święta Niepodległości. Tradycyjnie rozpoczęły się one Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i wszystkich poległych w jej obronie. Eucharystii przewodził ks. prałat Krzysztof Bułat – proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze.

Następnie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali pod Pomnik Pamięci. Tutaj zastępca wójta gminy Lisia Góra pan Piotr Miotła wygłosił przemówienie, a kolejnym etapem obchodów był program artystyczny przygotowany przez młodzieży naszej szkoły. Akademię poprowadził nasz dyrektor pan Tadeusz Kozioł wraz z nauczycielką, panią Ewą Kuta.

Nasza młodzież w krótkim występie pięknie pokazała, że historia może doskonale łączyć pokolenia, że kultywowanie pamięci o narodowych bohaterach nie jest im obca.

Po części artystycznej pod Pomnikiem Pamięci poszczególne delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Gdzie w niebie lśni gwiazda,
Gdzie ptaki żyją w gniazdach,
Gdzie słońce zachodzi i wschodzi,
Gdzie kwiaty na łące,
Gdzie sady kwitnące,
Samotna ławeczka w ogrodzie

Ref Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,

Gdzie Wisła z Księżycem,
W Bałtyku kotwice,
Gdzie wieża i dzwon Zygmuntowski,
Gdzie kamień, murawa,
Gdzie rośnie Warszawa,
Gdzie miłość, i radość, i troski

Ref Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,
Źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze
Tu wszędzie jest moja ojczyzna.