Uroczyste przekazanie samochodu strażackiego dla OSP Zaczarnie

W poniedziałek 11 września br. w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaczarniu odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia  lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Peugeot Boxer.

Dzięki przekazanym środkom przez Gminę Lisia Góra oraz pozyskanemu dofinansowaniu z budżetu Województwa Małopolskiego, a także wkładem własnym jednostki w roku bieżącym zakupiono nowy pojazd, który zastąpił poprzedni 30-letni, który był mocno wyeksploatowany.

W uroczystości wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Wójt Gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła, Przewodniczący Rady Gminy Lisia Góra Ryszard Witek, Radny miejscowości Zaczarnie Ryszard Kuta, Prezes Gminnego Związku OSP RP w Lisiej Górze Józef Schab, Komendant Gminny Związku Gminnego OSP RP w Lisiej Górze Daniel Nędza, Ksiądz Proboszcz Robert Filipowicz, Ksiądz Janusz Drożdż, Druhny i Druhowie oraz drużyna MDP OSP Zaczarnie.

Po uroczystym przekazaniu samochodu nastąpiło jego poświęcenie przez Księdza Proboszcza, następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Otrzymany samochód marki Peugeot Boxer z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości bojowej tej jednostki, poprawi skuteczność w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują.