UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.XII.2022 r.

1. Jutro przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Na wszystkich Mszach Świętych – poświęcenie owsa, a po nich tegoroczni kolędnicy misyjni przedstawią scenkę, a potem będą zbierać ofiary na misje święte (nie będzie tradycyjnej kolędy dzieci po domach).
  2. W piątek przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1700. Zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków przeżywających różne jubileusze swoich małżeństw.
  3. W sobotę – zakończenie „starego” roku. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, jak i o godzinie 1400.
  4. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. we wtorek i w czwartek – tylko rano o godzinie 630,
    2. we środę zarówno rano o godzinie 630, jak i po południu o 1700. Od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Stanisławy Kapustka).
  5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok) – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1500.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wyznaczonym rodzinom za piękne przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
  7. W poszerzonym ( ponad 100 stron) świąteczno – noworocznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” ( w cenie 15 zł) możemy przeczytać m.in. wzruszającą rozmowę o tym jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domu: 64 F, 64 E, 64 C, 64 B, 63 A, 63, 62.

Z okazji Świat Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia: bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością. Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości  i pokoju Świat Bożego Narodzenia niech towarzyszy Wam wszystkim przez cały Nowy Rok 2023.

Wasi duszpasterze

INTENCJE MSZALNE – 26.XII.2022 r. – 1.I.2023 r.

PONIEDZIAŁEK: – Święto św. Szczepana.

• + Wiesław Kawalec od syna Tomasza z rodziną.

1. Za zmarłe członkinie róży Kobiet i zmarłych z ich rodzin.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Weroniki w 11 rocznicę urodzin od rodziców.
  3. + Stanisław Ciochoń od Urszuli i Tomasza Zaucha (poza parafią).

1. W intencji Leny, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.
  2. + Stanisława Janus w rocznicę śmierci od córki z rodziną.

• + Stanisław Gasiciel w 14 rocznicę śmierci.

WTOREK: – Święto św. Jana, Apostoła.

• + Andrzej i Helena.

ŚRODA: – Święto świętych Młodzianków, męczenników.

• + Włodzimierz Sznajder, + Ludwika Chmura w rocznicę śmierci Włodzimierza.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Piotra z okazji 40 rocznicy urodzin od matki chrzestnej z rodziną.
  2. + Stanisław Ciochoń od Mariana Sitko z rodziną (poza parafią).

• + Franciszek i Agata Pytel.

PIĄTEK: – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi  i Józefa.

1. + Wiesław Kawalec od mamy Wiktorii i brata Jacka.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski , szczęśliwą operację z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

• + Stanisław Nytko od Janusza Mechla z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Piotra z okazji 40 rocznicy urodzin od żony Moniki i dzieci.
  2. + Józef  i Teresa Zaraza w rocznicę śmierci od córek z rodzinami.
  3. + Stanisław Ciochoń od Kazimierza Tajak (poza parafią).

SOBOTA: – zakończenie „starego” roku.

1. + Władysława Frąc w rocznicę śmierci.
  2. + Jan Wiśniowski od Jerzego Kuta z rodziną.

1. + Janina i  Kazimierz Szywała w rocznicę śmierci Janiny.
  2. + Józef  Zaraza w rocznicę śmierci.
  3. + Stanisław Ciochoń od Sebastiana Tajak z żoną i dziećmi (poza parafią).

NIEDZIELA – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. + Mieczysław Partyka w dniu imienin.
  2. + Maria Borzęcka i zmarli synowie.

1. + Leszek Kiełbasa, + Ewa Nytko w rocznicę śmierci Leszka.
  2. + Mieczysław Maca w dniu imienin.
  3. + Stanisław Ciochoń od Joanny i Janusza Zaucha (poza parafią).

1. + Mieczysław Giża w dniu imienin od rodziny.
  2. + Mieczysław Giża.

• + Bronisława i Eugeniusz Szawica w 1 rocznicę śmierci Bronisławy.

Do wtorku włącznie w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Mieczysława Borzęckiego, a od przyszłej niedzieli (1.I. 2023 roku) w tejże diecezji rozpocznie się Gregorianka za śp. Stanisława Ciochonia.