Uroczystość Objawienia Pańskiego połączona z orszakiem 3 króli i kolędników misyjnych – 6.I.2023 r.

Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 1743 misjonarzy i misjonarek z Polski. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 99 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  obecnie szykuje się  kolejnych 9 osób: 4 z nich to kapłani diecezjalni, 4 siostry zakonne oraz 1 osoba świecka.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w 10 krajach świata. Dzisiejsza uroczystość bezpośrednio wprowadza nas w obchody jubileuszu 50-lecia misji naszej diecezji.

Wielkie projekty wykonywane przez misjonarzy  są  finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było ponad 300.

W naszej parafii  na wszystkich Mszach Świętych modliliśmy się  za wszystkich misjonarzy i misjonarki, polecając ich dalszej Opiece Bożej. Także nasi tegoroczni kolędnicy misyjni  dziękowali wszystkim parafianom  za złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota  3 896 zł + 24 Euro,   która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Wacława Bochenka składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy także tegorocznych kolędnikom misyjnym i ich opiekunom, a byli nimi:

Grupa I  – klasa IV „A”

Chłopek Adam

Gieracki Miłosz

Krzysztofek Agata

Marszałek Maksymilian

Marszałek Martyna

Szostak Iga

Żmuda Anna

Opiekunowie: Chłopek Katarzyna

Szostak Kinga

 

Grupa II – klasa V

Gasiciel Lilianna

Łęgowska Gabriela

Papuga Dominik

Sergiejenko Maksymilian

Warchałowski Jakub

Opiekunka: Warchałowska Anna

 

Grupa III – klasa II

Kędzior Lena

Kordzikowska Laurencja

Maca Gabriela

Mucha Emma

Skicki Franciszek

Opiekunowie: Skicka Iwona

Kordzikowska Barbara

Mucha Magdalena

 

Grupa IV – klasa IV „B”

Flis Kamila

Jurek Kinga

Łuszcz Kacper

Małochleb Marek

Nowak Natalia

Świątek Wiktoria

Żmuda Gabriela

Opiekunowie: Flis Marta

Małochleb Katarzyna

Nowak Agnieszka

 

Najukochańszy Panie nasz, Jezu Chryste, który nas odkupiłeś ceną przenajświętszej Krwi Swojej, ogarnij miłosiernym wzrokiem biedną ludzkość, któ­ra w znacznej części jest jeszcze pogrążona w mro­kach niewiary. Spraw, by cała ludzkość zajaśniała światłem prawdy. Poślij Panie apostołów Twojej Ewangelii, wspomagaj ich żarliwość, aby nieznający Chrystusa dostrzegli Jego miłość i za ich pośrednictwem weszli do Chrystusowej owczarni. Wspomagaj wysiłki wszystkich misjonarzy i misjonarek, niech ta służba prowadzi do prawdy i miłości. Oświeć błądzących i sprowadź ich do przystani prawdy i jedności. Darz misjonarzy zdrowiem, optymizmem i wiarą w sens poświęcenia i ofiary. Upadającym pod ciężarem krzyża daj moc do ochotnej i wielkodusznej służby. Pomagaj wszystkim pracownikom. Niech wielkim wysiłkiem kapłanów i świeckich rośnie Twój Kościół, wielki świadek Twego Odkupienia.

Amen.