Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii – 6.I.2022 r.

Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 99 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  obecnie szykuje się kolejnych 13 osób: 9 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny oraz 3 siostry zakonne.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego  Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w 9 krajach świata.

Wielkie projekty wykonywane przez misjonarzy są finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było ponad 300.

W naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych (godzina 700, 900, 1100, 1230, 1400 i 1600) modliliśmy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, polecając ich dalszej Opiece Bożej. Także nasi tegoroczni kolędnicy misyjni przedstawili scenkę misyjną i dziękowali wszystkim parafianom za złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota  3 469 zł 76 gr + 5 Euro, która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Arkadiusza Marszałka składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy także tegorocznych kolędnikom misyjnym i ich opiekunom:

Grupa I – dzieci z klasy V „A”:

 • Wiktoria Gądek,
 • Katarzyna Kwapniewska.
 • Agnieszka Bezkosty
 • Kamila Kapustka (opiekun ks. proboszcz).

 

Grupa II – dzieci z klasy IV:

 • Weronika Kocoł,
 • Lilianna Gasiciel,
 • Dominik Papuga,
 • Jakub Warchałowski (opiekun pani Anna Warchałowska)

 

Grupa III – dzieci z klasy III „A”:

 • Iga Szostak,
 • Kacper Rogoza,
 • Maksymilian Marszałek,
 • Miłosz Gieracki,
 • Agata Krzysztofek,
 • Martyna Marszałek,
 • Adam Chłopek,
 • Anna Żmuda,
 • Malwina Kiełbasa,
 • Paulina Rokocz,
 • Maja Kuzak (opiekunki: Katarzyna Chłopek, Kinga Szostak)

 

Grupa IV – dzieci z klasy III „B”:

 • Natalia Nowak,
 • Kamila Flis,
 • Gabriela Żmuda,
 • Karol Wróbel,
 • Marek Małochleb,
 • Kacper Łuszcz,
 • Wiktoria Świątek,
 • Weronika Cygan,
 • Jakub Kasprzyk (opiekun: pani Marta Flis)