Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii – 6.I.2022 r.

Dnia 6 stycznia w kościele jest obchodzona Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Święto Trzech Króli). Jest to ogólnopolski Dzień Pomocy Misjom. Obecnie na misjach pracuje 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski. Są to księża, zakonnicy, siostry zakonne i osoby świeckie. Posługują oni w 99 krajach. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i  Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce. W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy do pracy na misjach  obecnie szykuje się kolejnych 13 osób: 9 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny oraz 3 siostry zakonne.

W Kościele tarnowskim to także dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego  Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez Biskupa Tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tarnowscy misjonarze  pracują obecnie w 9 krajach świata.

Wielkie projekty wykonywane przez misjonarzy są finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było ponad 300.

W naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych (godzina 700, 900, 1100, 1230, 1400 i 1600) modliliśmy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, polecając ich dalszej Opiece Bożej. Także nasi tegoroczni kolędnicy misyjni przedstawili scenkę misyjną i dziękowali wszystkim parafianom za złożone dla misjonarzy ofiary. W tym roku na cele misyjne została zebrana kwota  3 469 zł 76 gr + 5 Euro, która została przekazana do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Przybyłym królom w osobach panów: Marka Kwapniewskiego, Michała Bezkosty i Arkadiusza Marszałka składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy także tegorocznych kolędnikom misyjnym i ich opiekunom:

Grupa I – dzieci z klasy V „A”:

• Wiktoria Gądek,
  • Katarzyna Kwapniewska.
  • Agnieszka Bezkosty
  • Kamila Kapustka (opiekun ks. proboszcz).

Grupa II – dzieci z klasy IV:

• Weronika Kocoł,
  • Lilianna Gasiciel,
  • Dominik Papuga,
  • Jakub Warchałowski (opiekun pani Anna Warchałowska)

Grupa III – dzieci z klasy III „A”:

• Iga Szostak,
  • Kacper Rogoza,
  • Maksymilian Marszałek,
  • Miłosz Gieracki,
  • Agata Krzysztofek,
  • Martyna Marszałek,