UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1.I.2023 r.

1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego – Święto obowiązkowe. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Na Mszach Świętych – poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630,
  3. Ponadto we środę także po południu o godzinie 1700, wcześniej od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Józefy Brożek). Również w I sobotę miesiąca Msza Święta o godzinie 1700, od godziny 1630 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach o które prosiła Matka Boża w Fatimie.
  4. Dnia 27.XII. odszedł do wieczności nasz Rodak Tadeusz Lubelski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Pogrzeb będzie w Sopocie we wtorek o godzinie 1100. W naszej parafii także we wtorek o godzinie 1100 z zebranymi kapłanami – kolegami ks. Tadeusza odprawimy Mszę Świętą pogrzebową za spokój jego duszy. Różaniec – w niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej, w poniedziałek o godzinie 1700 i we wtorek o godzinie 1030. Bardzo gorąco zachęcamy wiernym parafian do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
  5. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca będzie we środę od godziny 1600 – 1700 oraz codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  6. Można zakupić rozprowadzane przez panie z parafialnego Caritas w cenie 3 zł kadzidełka na Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 60, 59, 57, 56, 52, 51 B.

INTENCJE MSZALNE – 2.I. – 8.I.2023 r.

1. + Stanisław Nytko od Wiesława Nytko z rodziną.
  2. + Bolesław Nytko od rodziny Brożków.

1. + Genowefa Kuta.
  2. + Marcin Popczyk od koleżanki Grażyny z mężem.

• + ks. Tadeusz Lubelski w dniu pogrzebu i w 7 dzień po śmierci.

1. + Wiesław Kawalec od rodziny Sysłów.
  2. + Rozalia Bandyk od synowej Barbary z córką.

1. + Teresa Marszałek w rocznicę śmierci.
  2. + Stanisław Ciochoń od Henryka Czarnik ze Skrzyszowa (poza parafią).

1. + Mieczysław i Janusz Pytel.
  2. + Stanisław Nytko od Tadeusza Gąsior  z rodziną.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO.

1. + Ludwika i Wincenty Marszałek w 19 rocznicę śmierci Ludwiki.
  2. + Mieczysław Nytko z okazji imienin.

1. O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Mariana z okazji 60 rocznicy urodzin od córek.
  2. + Janina i Stanisław Szatko w 12 rocznicę śmierci Janiny.
  3. +  Stanisław Ciochoń od Reginy i Adama Sysło (poza parafią).

1. + Julia i Józef  Nytko w 33 rocznicę śmierci Julii.
  2. + Władysława i Tadeusz Marszałek.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kornela w 2 rocznicę urodzin od dziadków.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Rony Hall od wujka Jerzego z rodziną.
  2. + Wiesław Kawalec od brata Piotra z rodziną.

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.
  2. + Stanisław Ciochoń od Andrzeja i Magdaleny z rodziną (poza parafią).

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO:

• + Jan Jurek w 3 rocznicę śmierci od żony i dzieci z rodzinami

1. + Dorota Babiarz w rocznicę śmierci od mamy.
  2. + Mieczysław Kutrzuba z okazji imienin od córki Małgorzaty z rodziną.
  3. + Stanisław Ciochoń od Magdaleny i  Daniela Taraszka z rodziną (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Bogusławy i Stanisława w 35 rocznicę ślubu.
  2. + Stanisława Stopierzyńska w 1 rocznicę śmierci od rodzeństwa.

• + Maria i Józef Maślanka.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Stanisława Ciochonia.