V Niedziela Wielkiego Postu – 26.III.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. we środę – także o godzinie 1800, wcześniej od 1730 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Anny Łuszcz), nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej,
    3. w piątek – o godzinie 18 00– Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia.
    4. w I sobotę miesiąca – Msza Święta także o godzinie 1800, od godziny 1730 – różaniec prowadzony przez dzieci szkolne w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
    5. w przyszłą Niedzielę Palmową – o godzinie 1100 – błogosławieństwo palm od głównych drzwi kościoła (gromadzimy się na placu koło schodów głównych kościoła), następnie będzie procesja, uroczyste wejście do kościoła, Msza Święta, a po niej konkurs palm.
  2. We środę po Mszy Świętej popołudniowej w kościele spotkanie z dziećmi klas III wraz z rodzicami.
  3. W przyszłą niedzielę mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II. W związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie Jego dziedzictwa. Jan Paweł II – człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, który przez niemal trzy dekady był dla wiernych liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień. Marsz rozpocznie się o godz. 13:00 i wyruszy on z Placu Sobieskiego w Tarnowie, by następnie przejść ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego przy tarnowskiej Katedrze.
  4. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy także przeczytać m.in. artykuły: „Dlaczego otruto ks. Blachnickiego ? – śledztwo IPN wykazało, że założyciel Ruchu Światło – Życie został zamordowany. Jak te ustalenia wpłyną na jego proces beatyfikacyjny?; „Zagrożenia na wyciągnięcie ręki” – wobec sztucznej inteligencji człowiek wcześniej czy później znajdzie się na przegranej pozycji. Czy powinniśmy zacząć się bać?, „Zlinczowani” – o kardynale Pell niesprawiedliwie skazanym za rzekomą pedofilię, który przesiedział w więzieniu 13 miesięcy i kardynale Adamie Kozłowieckim, który przeżył obóz w Dachau, a po wojnie został misjonarzem, „apostołem Afryki”.
  5. Dzisiaj po Mszach Świętych można zakupić rozprowadzane przez dzieci ze SKC żonkile w ramach akcji „Pola Nadziei” wspierającej hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 340, 340 C, 339, 338, 337, 336 B, 336.

INTENCJE MSZALNE – 27.III. – 2.IV.2023 r.

1. + Halina Czosnyka w 7 dzień po śmierci od córki Marioli.
  2. + Daniela Chrobak od rodziny Chrobaków i Habel.

1. + Kazimierz Karczyński od sąsiadki Marii.
  2. + Adam Potępa od rodziny Lazarowicz.
  3. + Adam Potępa od Domu Pogrzebowego „Derus” (poza parafią).
  4. + Adam Potępa od kolegi Kazimierza Biskup z rodziną (poza parafią).
  5. + Adam Potępa od Michaliny Żmuda (poza parafią).

1. + Stanisław Ciochoń od Marcina i Barbary Cygan z rodziną.
  2. + Adam Kuta od rodziny Łukasików.

• + Antonina i Franciszek Kocoł w rocznicę śmierci Antoniny.

1. + Kazimierz Karczyński od rodziny Pytel.
  2. + Eugeniusz i Bronisława Taraszka.

PIĄTEK:

1. + Adam Kuta od siostrzeńca Grzegorza z rodziną.
  2. + Adam Potępa od siostrzenicy Oli z mężem.
  3. + Adam Potępa od Małgorzaty Kobierskiej (poza parafią).
  4. + Adam Potępa od rodziny Flisów z Krakowa  (poza parafią).

• + Mieczysław Sobol od Józefy i Bogusława Janiszewskich.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Kazimierz Łukasik w rocznicę śmierci.
  2. + Stanisław Ciochoń od chrześnicy Marty z rodziną.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Teresy Taraszka w 90 rocznicę urodzin  od dzieci z rodzinami.

NIEDZIELA PALMOWA:

1. + Franciszka Małecka w 1 rocznicę śmierci od rodziny.
  2. + Stanisław Ciochoń od członków z róży.

1. + Augustyn Nytko w 8 rocznicę śmierci od żony z rodziną.
  2. + Kazimierz Chrzanowski w 33 rocznicę śmierci.

1. + Anna Kwapniewska w 6 rocznicę śmierci od męża z rodziną.
  2. + Ludwika i Jan Marszałek w rocznicę śmierci Ludwiki.

• + Józef, Bronisława i Roman Kapustka od wnuczki Anny.

W diecezji Elbląskiej do piątku włącznie będzie odprawiana  Msza Święta Gregoriańska      za śp. Adama Kutę, a przez cały tydzień za śp. Kazimierza Karczyńskiego.