V Niedziela Zwykła – 5.II.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione: codziennie – rano o godzinie 630, we środę i w piątek także o godzinie 1700, a przed nimi we środę – od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatora Mariana Madeja), potem nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Ponadto w sobotę z racji Światowego Dnia Chorych – Msza Święta o godzinie 900 w intencji wszystkich chorych, cierpiących, starszych naszej parafii, wcześniej od godziny 840 – koronka do Miłosierdzia Bożego w ich intencji. W przeddzień w piątek od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  3. W przyszłą niedzielę – 40 – godzinne nabożeństwo przebłagalne. Po Mszach Świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i potem adoracja:
  • po Mszy Świętej o godzinie 700 – adorują róże zelatorów: Benedykta Żmudy, Anny Chłopek, Mariana Madeja.
  • po Mszy Świętej o godzinie 900  – adorują róże zelatorów: Anny Łuszcz, Elżbiety Jeż, Grzegorza Marszałek, róża Kobiet.
  • po Mszy Świętej o godzinie 1100 – adorują róże zelatorów: Marii Madej, Józefa Kapustki i Stanisławy Kapustka i Józefy Brożek.
  • 1300 – 1400 – adorują róże zelatorów: Janiny Chrzanowskiej, Heleny Szczurek, Mariana Szwalca i Teresy Łakoma
  • 1400 – 1500 – adorują róże zelatorów: Jerzego Lisa, Czesławy Kutrzuba, Ryszarda Kuty i Teresy Kocoł.
  1. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać wiele artykułów m. in. „Chrześcijaństwo według Benedykta XVI” – do księgarń trafił zbiór tekstów Benedykta XVI napisanych już po jego rezygnacji; „Niemodna żałoba” – od pewnego czasu obserwujemy zanikanie publicznego okazywania żałoby po śmierci osoby bliskiej, także w Kościele. Stąd to się bierze?.
  2. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, a także niespodzianka w postaci naklejek i magnesu z układem słonecznym i osobą Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego urodzin.
  3. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: od 30 do 24.

INTENCJE MSZALNE – 6.II. – 12.II.2023 r.

PONIEDZIAŁEK: – Wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy.

• + Irena Giża w 1 rocznicę śmierci od córki Doroty.

• + Ludwika Szatko.

• + Julian Małek w 6 rocznicę śmierci.

• + Bronisław i Janina Sysło w rocznicę śmierci Bronisława.

• + Władysława Marek w 4 rocznicę śmierci.

PIĄTEK: – Wspomnienie św. Scholastyki.

• O szczęśliwe rozwiązanie dla Klaudii.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, potrzebne Boże dary w codziennym życiu dla Ignasia w 1 rocznicę urodzin.

SOBOTA:- Wspomnienie NMP z Lourdes.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże i nieustanną opiekę Jasnogórskiej Pani w 30 rocznicę małżeństwa.

• W intencji wszystkich starszych, chorych, cierpiących, samotnych.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Anna Stelmach w 18 rocznicę śmierci od prawnuków.
  2. O zdrowie, bł. Boże w dorosłym życiu dla Gabrieli w 18 rocznicę urodzin od rodziców.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej w dalszym życiu dla Stefanii Wardzała w 90 rocznicę urodzin od dzieci z rodzinami.
  2. + Józef, Julia, Ryszard  i Ewa Nytko w rocznicę śmierci Ewy.

1. + Władysław Nytko w 14 rocznicę śmierci.
  2. + Elżbieta Madej w 4 rocznicę śmierci od dzieci.

• + Janina i Kazimierz Tarnowscy w 29 rocznicę śmierci Janiny.

Do środy włącznie w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana  Msza Święta Gregoriańska za  zmarłego Romana Gałuszkę.