VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.V.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast po południu  o 1800 – nabożeństwa majowe, a po nim Msza Święta.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Kościół marzeń już istnieje” – co dzisiaj jest w stanie ożywić Kościół; „Wielka pustka” – według zeszłorocznych wyliczeń w Polsce jest niemal 1,8 mln pustostanów. Co z tym zrobić ?; „Pokuta, pokuta, pokuta! – na czym polega pokuta? Pokazuje to doświadczenie fatimskich dzieci, którym objawiła się Maryja.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Została zakupiona nowa figura Pana Jezusa w grobie.
  5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 245, 246, 361, 239, 239 A, 239 B.

INTENCJE MSZALNE – 15.V. – 21.V.2023 r.

• + Krystyna Trela w 7 dzień po śmierci od męża Mariusza.

• + Rozalia i Stefan Ciochoń, + Janina Taraszka w 24 rocznicę śmierci Stefana.

WTOREK: – Święto św. Andrzeja Boboli.

• + Katarzyna i Ludwik Małochleb.

• + Stanisław Czosnyka od syna Mariusza z rodziną.

• + Anna i Franciszek Tworek.

• + Bronisława i Zdzisław Filipowscy w 6 rocznicę śmierci Zdzisława.

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

• + Zofia Zając od córki Moniki z rodziną.

• O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Czesławy Kutrzuba i ich rodzin.

PIĄTEK:

• + Maria i Zygmunt Łakoma, zmarły syn Roman.

• O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Anny Łuszcz i ich rodzin.

• + Zofia Zając

• O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Teresy Łakoma i ich rodzin.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO:

• + Zofia Nawrocka z okazji imienin, Dnia Matki i w 15 rocznicę śmierci.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Marcela w 1 rocznicę urodzin oraz Gabrysi w 3 rocznicę urodzin od rodziców.

• + Stefania i Tadeusz Stach w 11 rocznicę śmierci Stefanii od rodziny.

• + Janina i Stanisław Łakoma w 12 rocznicę śmierci Janiny.

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Romana Gałuszkę i Adama Kutę, do wtorku włącznie za śp. Halinę Czosnyka, a do środy za śp. Kazimierza Karczyńskiego.