VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.V.2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast po południu o 1800 – nabożeństwa majowe, a po nim Msza Święta.
  2. We czwartek przeżywamy – Dzień Matki. Zapraszamy mamy naszej parafii na nabożeństwo o godzinie 1800, podczas którego będziemy je polecać opiece Bożej przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii o. Andrzeja Filipa – misjonarza ze Zgromadzenia Ojców Kombonianów pracującego obecnie w Warszawie.
  4. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Uboga z certyfikatem” – o beatyfikowanej dzisiaj Paulinie Jaricot – założycielce Dzieła Rozkrzewiania Wiary i stowarzyszenia Żywego Różańca; „To nie Bóg zawinił” – dlaczego Bóg pozwala na wojnę na Ukrainie i bestialstwo rosyjskich żołnierzy ?
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 199, 197, 195, 195 A, 192 A, 194 i 192 C.

INTENCJE MSZALNE – 23.V. – 29.V.2022 r.

1. + Adam Łuszcz od sąsiadów Jarosława i Karoliny Starzec.
  2. + Tadeusz Szostak od wnuczki Magdaleny.
  3. + Stanisław Małochleb od Wojciecha Małochleb z rodziną.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Marii Madej i ich rodzin.
  2. + Maria i Zygmunt Starzec w 30 rocznicę śmierci Marii.

WTOREK: – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

1. + Antoni Starzec od wnuka Jasia.
  2. + Stanisław Małochleb od kuzynki Ireny Wapiennik.
  3. + Maria Szwalec od Klaudii z rodziną – koleżanki córki Karoliny.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Krystyny.
  2. O zdrowie, szczęśliwą operację oraz bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby.

1. + Tadeusz Szostak od wnuka Jakuba.
  2. + Antoni Starzec od chrześnika Kazimierza Pęcak z rodziną.
  3. + Adam Łuszcz od Józefy Łakoma.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Jasnogórskiej Pani i światło Ducha Świętego dla Michała w 25 rocznicę urodzin.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Gabrysi z okazji urodzin od babci i dziadka.

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Filipa Nereusza.

1. + Stanisław Małochleb od siostrzenicy Edyty z rodziną.
  2. + Zofia Flis od Krzysztofa Szatko z rodziną.
  3. + Maria Szwalec od rodziny Bochenek.

1. + Alojza Witek w Dniu Matki od córek Doroty i Barbary.
  2. + Julia, Eugeniusz i Stanisław Szostak od syna Józefa z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Tadeusz Szostak od Elżbiety i Michała Kozioł z rodziną.
  2. + Antoni Starzec od Krzysztofa – szafarza Komunii Świętej.
  3. + Stanisław Małochleb od siostrzenicy Barbary z rodziną.

1. + Genowefa i Alojzy Nytko w 5 rocznicę śmierci Genowefy.
  2. + Wiesław Dochnal od żony i dzieci z rodzinami.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Elizy z okazji urodzin.
  2. + Antoni Starzec od siostrzeńca Krzysztofa Łakoma z rodziną.
  3. + Zofia Flis od Barbary i Marka.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Heleny Szczurek i ich rodzin.
  2. + Maria i Franciszek Ogorzelec.

NIEDZIELA –  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Mariana Madeja i ich rodzin.
  2. + Alfreda i Marian Partyka w rocznicę śmierci Mariana.
  3. + Agata i Wiktoria Mechla.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Jerzego Lisa i ich rodzin.
  2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Grzegorza Marszałka i ich rodzin.
  3. + Józef  Borzęcki w 4 rocznicę śmierci.

1. + Genowefa Potempa w 1 rocznicę śmierci.
  2. + Maria Szwalec od córek.
  3. + Czesława i Celina Wojnarowski od Bronisława.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Józefy Brożek i ich rodzin.

Poza parafią są odprawiane Msze Święte Gregoriańskie: O. Kombonianie: za zmarłych: Marię Zaucha, Stanisława Zauchę, Irenę Armatys, Tadeusza Szostaka, Marię, w WSD w Tarnowie – za Adama Łuszcza, w diecezję Elbląskiej: – za Janinę Taraszka.