VI Niedziela Zwykła – 11.II.2024 r.

 1. We środę popielcową rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte połączone z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godzinie 700, 1000 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. w poniedziałek, wtorek i w sobotę tylko rano o godzinie 630,
  2. we czwartek i w piątek tylko o godzinie 1700, a przed nimi: we czwartek z racji 15 dnia miesiąca – od godziny 1630– koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Janiny Chrzanowskiej), potem nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, natomiast w  piątek o godzinie 1700 – Droga Krzyżowa (poprowadzą ją członkinie POC), a po niej Msza Święta.
 3. W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte do południa będą o zwykłej porze tj. o godzinie 700, 900 i 1100 (po niej – Droga Krzyżowa), natomiast po południu o godzinie 1400 – Gorzkie Żale, a po nich ostatnia Msza Święta. Kazania pasyjne wygłosi ks. Jan Lorek – proboszcz w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Łękawce.
 4. Od dzisiaj w całym kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość Polską racją stanu”. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji.
 5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Ocaleni” – o handlu ludźmi, wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu; „Do czego służy szkoła ?” – groźne pomysły obecnej minister edukacji. W tarnowskim dodatku jest także krótka notka opisująca poświęcenie odnowionej figury Serca Jezusa w naszej parafii, na Okręgliku, które miało miejsce w zeszłą niedzielę. Jest tam także czasopismo dla dzieci; „Promyczek dobra”; w środku wiele ciekawych artykułów, także niespodzianka w postaci zimowej gry planszowej.
 6. W piątek w kościele Matki Bożej Anielskiej w Dębicy będzie nabożeństwo „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpocznie się ono o godzinie 2100. Dokładny program tego nabożeństwa jest wywieszony w gablotce parafialnej. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 31, 32, 33 A, 34 A, 35 i 35 A.

INTENCJE MSZALNE – 12.II. – 18.II.2024 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 • + Zygmunt Sobarnia od właścicieli sklepu „Ochał”.

 

WTOREK:

6.30

 • + Julian Małek.

 

ŚRODA POPIELCOWA:

7.00

 1. + Tadeusz Taraszka w 6 rocznicę śmierci od żony.
 2. + Stanisława i Stanisław Tyrka w rocznicę śmierci od dzieci.

 

10.00

 • + Józefa i Mieczysław Niemiec w 2 rocznicę śmierci Józefy.

 

17.00

 1. + Zygmunt Sobarnia od braci z róży Józefa Kapustki.
 2. + Władysława i Stanisław Filipowscy.

 

CZWARTEK:

17.00

 • + Józefa Niemiec w 2 rocznicę śmierci.

 

PIĄTEK:

17.00

 1. + Maria i Józef Maślanka w rocznicę śmierci Marii.
 2. O uzdrowienie duszy i ciała dla pewnej osoby.

 

SOBOTA:

6.30

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej w trudnych chwilach oraz o powrót do zdrowia dla pewnej osoby.
 2. + Zygmunt Sobarnia od sąsiada Józefa Jeża.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

7.00

 • + Teresa i Józef Zaraza w 2 rocznicę śmierci Teresy od synowej z rodziną.
 1. + Teresa i Józef Zaraza w 2 rocznicę śmierci Teresy, syn Adam od córek z rodzinami.

 

9.00

 1. + Julia i Stanisław Jeż w 42 rocznicę śmierci Stanisława.
 2. + Anna Stelmach w 19 rocznicę śmierci od rodziny.

 

11.00

 1. + Władysława i Antoni Leszczyńscy w 10 rocznicę śmierci Władysławy od syna Jarosława z rodziną.
 2. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Laury z okazji 1 rocznicy urodzin od matki chrzestnej i dziadków.

 

15.00

 • + Feliks Witczak w 8 rocznicę śmierci od syna Zygmunta z rodziną.