X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.VI.2024 r.

 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
  1. codziennie – rano o godzinie 630,
  2. we środę, piątek i w sobotę także o godzinie 1800. W piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę – z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1730koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Teresy Kocoł).
 2. Miło poinformować, że po Mszy świętej na zakończenie XVI Zjazdu SKC w Starym Sączu, który odbył się w ostatni wtorek, dnia 4 czerwca 2024 roku z rąk bp Leszka Leszkiewicza członkowie wyróżniających się Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej odebrali specjalne statuetki – wyróżnienia „Fructus Caritatis – Owoc Miłości”, będące wyrazem wdzięczności za pracę i ogromnego zaangażowania. Wśród 5 wyróżnionych znaleźli się także członkowie naszego Szkolnego Caritas (oprócz nich również Przedszkolne Koło Caritas z Tymowej, SKC ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Popowicach, Szkoła Podstawowa w Mystkowie, Szkoła Podstawowa w Mszalnicy). Jest to największe wyróżnienie diecezjalne i ogromny sukces pokazujący działalność dzieci z naszego SKC wraz z opiekunką panią mgr Elżbietą Kuta na rzecz potrzebujących. Także wolontariat szkolny biorący udział w XVII edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” zajął 3 miejsce w całym województwie małopolskim. Serdecznie gratulujemy!
 3. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Żar serca nie gaśnie” – tradycyjne kulty Serca Jezusa i Serca Maryi są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach; „Wracaj do domu” – relacja ze spotkania młodych ludzi, którzy już od 28 lat przybywają na Pola Lednickie, aby doświadczyć Kościoła żywego.
 4. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 311 A, 311, 310 B, 310 A, 310.

INTENCJE MSZALNE – 10.VI. – 16.VI.2024 r. 

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Teresa Jeż od rodziny Gojków.
 2. + Henryk Borzęcki od Pawła i Barbary Król (poza parafią).

 

WTOREK: – Wspomnienie św. Barnaby.

6.30

 1. + Henryk Borzęcki od rodziny Sławieniak.
 2. + Henryk Borzęcki od Jacka i Lucyny Perełka (poza parafią).

 

ŚRODA: – Wspomnienie bł. Romana Sitki.

6.30

 • + Genowefa Kuta.

 

18.00

 1. + Julia i Eugeniusz Szostak w 30 rocznicę śmierci Julii.
 2. + Henryk Borzęcki od Marcina i Sylwii Szulborskiej (poza parafią).

 

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

6.30

 1. + Antoni Starzec w dniu imienin od żony i dzieci z rodzinami.
 2. + Henryk Borzęcki od Henryka i Elżbiety Gródek (poza parafią).

 

PIĄTEK: – Wspomnienie bł. Michała Kozala.

6.30

 • + Janina i Bronisław Nytko w rocznicę śmierci Janiny.

 

18.00

 1. + Antoni i Kazimiera Łakoma z okazji imienin Antoniego.
 2. + Henryk Borzęcki od Zbigniewa i Katarzyny Gródek (poza parafią).

 

SOBOTA:

6.30

 • + Janina i Bronisław Nytko w rocznicę śmierci Janiny.

 

18.00

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść dla rodzin przygotowujących I ołtarz na Boże Ciało.
 2. + Henryk Borzęcki od Wiesława z żoną z Grybowa (poza parafią).

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA: 

7.00

 1. + Stefania i Kazimierz Marszałek w 9 rocznicę śmierci Stefanii.
 2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kazimiery i Antoniego w rocznicę ślubu.

 

9.00

 1. + Maria i Eugeniusz Pytel w 32 rocznicę śmierci Eugeniusza.
 2. + Józef Madej w 2 rocznicę śmierci od dzieci i wnuka Krystiana.

 

11.00

 1. + Krystyna Pieczonka w 3 rocznicę śmierci.
 2. + Maria i Jan Starzyk w 16 rocznicę śmierci Marii.

 

15.00

 • + Krystyna i Jan Łuszcz w 4 rocznicę śmierci Krystyny.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Bronisławę Łakoma od męża.