XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.VI.2023 r.

 1. We czwartek przeżywamy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu o godzinie 700, 1000 i 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. w poniedziałek i we wtorek – tylko rano o godzinie 630,
  2. we środę, piątek i I sobotę miesiąca – zarówno  rano o godzinie 630, jak i po południu o godzinie 1800. We środę od godziny 1730koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatora Józefa Kapustki), w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a I sobotę – od godziny 1730 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień  w Fatimie.
 3. Od soboty rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem „ Wierząc w Chrystusa – kochajmy Kościół ”. Będzie on trwał do niedzieli 9 lipca. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Caritas Parafialna organizuje pielgrzymkę na nabożeństwo dla ludzi chorych, cierpiących i starszych w przyszły piątek (7.VII) o godzinie 1500. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1300. Zapisy u pań z Caritasu i w zakrystii. Wszystkich gorąco zachęcamy do licznego udziału w tym odpuście.
 4. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „ Bóg prowadzi dzieci” – w Dniu Ojca na ogół pamiętamy o mężczyznach, którzy nas wychowali, ale rzadko myślimy o Bogu Ojcu, który stworzył nas i ich; „Zanim woda odpłynie” – reportaż z Chersonia (na Ukrainie) dotkniętego nie tylko wojną, ale także klęską powodzi spowodowanej wysadzeniem zapory w Nowej Kachowce.
 5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 186, 184, 180, 180 A, 179 A i 363.

INTENCJE MSZALNE – 26.VI. – 2.VII.2023 r.

PONIEDZIAŁEK:

 1. + Stanisława Nytko w 30 dzień po śmierci od córki Haliny z rodziną.
 2. + Stanisław Ciochoń od rodziny Swatochów ze Skrzyszowa.
 3. + Stanisław Ciochoń od rodziny Swatochów ze Skrzyszowa (poza parafią).

 

WTOREK: – Wspomnienie św. Ireneusza.

6.30

 • + Józef Habel w rocznicę śmierci.

 

ŚRODA:

6.30

 • + Andrzej Gut w 1 rocznicę śmierci od żony.

 

18.00

 • + Tadeusz i Helena Kolak w 2 rocznicę śmierci Tadeusza.

 

CZWARTEK: – Uroczystość św. Piotra i Pawła.

7.00

 • + Weronika i Edward Kuta w rocznicę śmierci Edwarda.

 

10.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Julii i Wiktorii z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców oraz + Piotr Nytko w dniu imienin.

 

18.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej z okazji 50 rocznicy urodzin od żony i dzieci.

 

PIĄTEK:

6.30

 • + Jan Kuczek w 4 rocznicę śmierci od żony z dziećmi.

 

18.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Salomei i Romana z okazji 55 rocznicy ślubu od dzieci z rodzinami.

 

I SOBOTA miesiąca:

6.30

 • + Zofia i Marian Łakoma w rocznicę śmierci Zofii.

 

18.00

 • + Rozalia i Władysław Starzec w 1 rocznicę śmierci Rozalii.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 • O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Grzegorza Marszałka.

 

9.00

 1. + Józefa, Cecylia i Wojciech Taraszka w rocznicę śmierci Wojciecha.
 2. + Julian Gruca w 7 rocznicę śmierci od żony z rodziną.

 

11.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Marty i Wacława w 35 rocznicę ślubu.
 2. + Stanisław Nytko w 1 rocznicę śmierci od żony i syna.

 

15.00

 • + Mieczysław Maca w rocznicę śmierci.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Krystynę Trela i Edwarda Kocoła.