XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.VII.2023 r.

 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
 2. codziennie – rano o godzinie 630,
  1. ponadto we środę i w I piątek miesiąca także po południu o godzinie 1800, przed nimi: we środę – od godziny 1730 – koronka do 7 boleści w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatora Jerzego Lisa), a w I piątek – od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja prywatna, koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca we środę od godziny 1700 – 1800, również w I piątek – od godziny 1700 – 1800 oraz pół godziny przed każdą Mszą Święta.
 3. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 4. Do niedzieli włącznie będzie trwał Wielki Odpust Tuchowski. Caritas Parafialna organizuje pielgrzymkę na nabożeństwo dla ludzi chorych, cierpiących i starszych w piątek (7.VII) o godzinie 1500. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1300. Zapisy u pań z Caritasu i w zakrystii. Program całego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
 5. Na dzień 18 lipca (wtorek) jest planowana parafialna pielgrzymka do Wał Rudy i Zabawy – miejsca życia i śmierci bł. Karoliny Kózkówny. W ten dzień o godzinie 1500 – w Wał Rudzie jest odprawiana Droga Krzyżowa – śladami jej męczeńskiej śmierci, a następnie o godzinie 1800Msza Święta w Sanktuarium w Zabawie. Zapisy u pań z Caritasu. Także wszystkich nie tylko dorosłych, ale i dzieci wraz ze swoim rodzinami zachęcamy do udziału tej pielgrzymce.
 6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Wesprzeć i przytulić” – o licznych formach pomocy Kościoła w Polsce dla matek znajdujących się w różnych życiowych potrzebach; „W piątek nie chodzi o mięso” – podróżując za granicę spotykamy się z innymi przepisami na temat piątkowej wstrzemięźliwości. Skąd te różnice ?. I co z tego wynika dla nas ?
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 176 A, 175 B, 188, 174, 173, 172 B.

 

INTENCJE MSZALNE – 3.VII. – 9.VII.2023 r.

 

PONIEDZIAŁEK: – Święto św. Tomasza.

6.30

 • + Józef Wapiennik w rocznicę śmierci.

 

WTOREK:

6.30

 • + Stanisław Ciochoń od wnuka Adriana.

 

ŚRODA:

6.30

 • + Adam Kuta od swatów z Nowego Sącza.

 

18.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej w 70 rocznicę urodzin od męża, dzieci i wnuków.
 2. + Stanisława Okarma w 30 dzień po śmierci od dzieci z rodzinami.

 

CZWARTEK: – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

6.30

 • + Beata Małochleb, + Stanisław Małochleb od Magdaleny i Wiesława.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

 • + Helena, Teresa i Aleksander Marszałek.

 

18.00

 1. O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii i Antoniego w 30 rocznicę ślubu od dzieci.
 2. + Julia i Franciszek Kapustka.

 

SOBOTA: – Wspomnienie św. Jana z Dukli.

6.30

 • + Stanisław Ciochoń od wnuków Martyny i Sergiusza.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. + Piotr Nytko z okazji imienin, + Stanisław Nytko w 11 rocznicę śmierci.
 2. + Adam Kuta od Ewy i Rafała Błoniarczyk z rodziną (poza parafią).

 

9.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Celiny i Tadeusza w 40 rocznicę ślubu.
 2. + Stanisław Gąsior w 4 rocznicę śmierci, + Adam Gąsior w 24 rocznicę śmierci od żony i matki.

 

11.00

 1. + Jan Nowak z okazji 11 rocznicy śmierci.
 2. W intencji Michaliny, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

 

15.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziny.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Józefa z okazji 80 rocznicy urodzin od synów, synowych, wnuczki i wnuków.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Edwarda Kocoła, a do wtorku za śp. Krystynę Trela. Od środy za zmarłą Krystynę rozpocznie się kolejna Msza Święta Gregoriańska.