XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.IX.2023 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się najpierw do przygotowania uroczystości odpustowej: wszystkim sprzątającym w środku i wokół kościoła (mieszkańcom Okręglika) oraz wszystkim biorącym aktywny udział w samej uroczystości odpustowej: strażakom z OSP, wszystkim niosącym obrazy, małym dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym z klasy IV, panu organiście, panu kościelnemu, ministrantom i lektorom. Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przy tej okazji dziękujemy także małżeństwu, które w tym roku przeżywa jubileusz swojego 30 – lecia za ufundowanie do naszego kościoła nowej świecy roratniej wraz z lichtarzem na nabożeństwa adwentowe.
 2. W piątek przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630 jak i o godzinie 1800. Podczas Mszy Świętej popołudniowej – kazanie wygłosi Wiesław Babiarz – proboszcz parafii w Gręboszowie, gdzie na cmentarzu znajduje się grób sługi Bożej Stefanii Łąckiej i której postać nam przybliży. Będzie także możliwość zakupu w cenie 20 zł książki pt. „Poznaj ją” o nowej kandydatce na ołtarze. Wcześniej od godziny 1730 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzą ją kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania). Jest to nabożeństwo obowiązkowe dla wszystkich kandydatów z klas: VII „A” i „B” oraz VIII rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej w kościele spotkanie z nimi wraz z rodzicami.
 3. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. codziennie – rano o godzinie 630,
  2. we środę – także o godzinie 1800,
  3. we czwartek – obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – po południu o godzinie 1800 – Droga Krzyżowa, a po niej
 4. We środę odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie na nabożeństwo o godzinie 1700. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500. Zapisy u pań z Caritasu.
 5. Najbliższy tydzień w kościele będziemy przeżywać jako XIII Tydzień Wychowania pod hasłem Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Podczas Mszy Świętych w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek „Męczennicy z Markowej” przygotowany na dzisiejszą beatyfikację rodziny Ulmów, która jest wołaniem o szacunek dla każdego życia, także dzieci nienarodzonych. W środku możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów związanych z 100 rocznicą powstania tego czasopisma.
 8. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” z niespodzianką w postaci naklejek.
 9. W zakrystii są do zakupu tradycyjne „Kalendarze Rolników” w cenie 30 zł.
 10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby z następujących numerów domów: 119 A, 119, 117, 116, 115 B, 115 D.

INTENCJE MSZALNE – 11.IX. – 17.IX.2023 r.  

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Stanisława i Herbert Grycz w rocznicę śmierci Stanisławy.
 2. + Cecylia Sak od wnuka Kamila.

 

WTOREK:

6.30

 1. + Krystyna Trela od córki Eweliny.
 2. + Edward Kocoł od rodziny Sławieniak.

 

ŚRODA: – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

6.30

 1. + Stanisława Nytko od Janiny Nytko z rodziną.
 2. + Cecylia Sak od wnuka Konrada.

 

18.00

 • O szczęśliwą operację, powrót do zdrowia, potrzebne łaski, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Emilki.

 

CZWARTEK: – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6.30

 1. + Leszek Kozioł w 2 rocznicę śmierci.
 2. + Józef i Maria Sasak.

 

18.00

 1. + Edward Kocoł od Małgorzaty i Janusza Kocoł z rodziną.
 2. + Ryszard Bałut od cioci Michaliny Żmuda ( w katedrze w Tarnowie).

 

PIĄTEK: – Wspomnienie NMP Bolesnej.

6.30

 1. + Danuta Kloch od rodziny Staszewskich z Wrocławia.
 2. + Krystyna Trela od brata Mieczysława z żoną.

 

18.00

 1. Z podziękowaniem za szczęśliwie zebrane plony ziemi, z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Okręglika.
 2. + Janina Krzysztofek od członkiń róży Teresy Łakoma.
 3. + Stanisława Nytko od członkiń róży Józefy Brożek.

 

SOBOTA: – Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

6.30

 1. + Jakub Gryszczyk w 1 rocznicę śmierci.
 2. + Bronisława, Jerzy i Leszek Kiełbasa.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. + Mieczysław Partyka w rocznicę śmierci od mamy i brata Krzysztofa.
 2. + Agnieszka i Józef Kapustka.

 

9.00

 1. + Maria i Roman Jeż w 3 rocznicę śmierci Marii.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny z okazji 40 rocznicy urodzin od męża z synami.

 

11.00

 1. + Stanisław Chochorowski od syna Dawida z rodziną.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Zbigniewa w 70 rocznicę urodzin.

 

15.00

 • + Józef Kudła w 20 rocznicę śmierci od żony i dzieci.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłych: śp. Stanisława Ciochonia, Pawła Kiliana i Janinę Krzysztofek, a ks. Artur w Crewe (Anglia) do środy włącznie za śp. Stanisławę Okarma.