XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.IX.2022 r. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

1. We czwartek przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630 jak i o godzinie 1800. Od godziny 1715 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i w sobotę – tylko rano o godzinie 630,
    2. we środę – obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Święta rano o godzinie 630, natomiast po południu o godzinie 1800 – Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia.
    3. w piątek – Msze Święte zarówno rano o godzinie 630 jak i po południu o godzinie 1800, a przed nią – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  3. Ponadto jutro o godzinie 1500 w kościele pogrzeb śp. Ewy Sak, a we wtorek o godzinie 1400 – pogrzeb śp. Wiesława Kawalca.
  4. Najbliższy tydzień w kościele będziemy przeżywać jako XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą i życiem”. Podczas Mszy Świętych w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców.
  5. We wtorek odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie na nabożeństwo o godzinie 1700. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500. Zapisy u pań z Caritasu.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony specjalny dodatek – poradnik dla rodziców pt. „Dzieci w wirtualnym świecie” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Złotouści” – mówić każdy może, ale nie powinien ględzić. Zwłaszcza z ambony; „Dlaczego nas biją ?” – w świecie medialnym dokonało się dziwne przesunięcie; język otwartej walki z Kościołem trafił do mediów głównego nurtu.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby z następujących numerów domów: 143, 142, 141 B/1, 141 B/2, 141 A, 141 i 140.

INTENCJE MSZALNE – 12.IX. – 18.IX. 2022 r.

1. + Józefa Niemiec od wnuczki Anny z rodziną.
  2. + Teresa Zaraza od wnuka Tomasza.

1. + Stanisław Madej od rodziny Mostek.
  2. + Antoni Mruk od Marzeny i Stanisława.

ŚRODA: – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. + Wiesław Kawalec w 7 dzień po śmierci od żony.
  2. + Józefa Niemiec od synowej Stanisławy.

1. + Leszek Kozioł w 1 rocznicę śmierci.
  2. + Janina Taraszka od brata.
  3. + Rozalia Starzec od wnuczki Anny z rodziną (poza parafią).

CZWARTEK: – Wspomnienie NMP Bolesnej.

1. + Andrzej, Irena i Stanisław Kamykowscy.
  2. + Antoni Mruk od Józefa Masło z rodziną.

1. + Janina Taraszka od siostry Marii.
  2. + Adolf Piekielniak od braci Stanisława i Jerzego z rodziną.
  3. + Rozalia Starzec od wnuka Wojciecha z rodziną (poza parafią).

PIĄTEK: – Wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.

1. + Stanisław Madej od Ewy i Kazimierza Starzec.
  2. + Teresa Zaraza od Renaty Kocoł z rodziną.

1. + Mieczysław Partyka od mamy i brata Krzysztofa.
  2. + Józefa Niemiec od rodziny Toczek.
  3. + Rozalia Starzec od Krzysztofa Szatko z rodziną (poza parafią).

1. + Marcin Popczyk w 30 dzień po śmierci od Haliny Czosnyka.
  2. + Janina i Bronisław Nytko od Józefy i Czesława Ciężadło z Woli Rzędzińskiej.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wioletty i Waldemara w 25 rocznicę ślubu od córki Katarzyny z mężem.
  2. Za całą parafię.

1. + Józefa, Wojciech i Władysława Taraszka.
  2. + Józef i Agnieszka Kapustka.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Łukasza w 5 rocznicę ślubu od rodziców.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Gabrysia z okazji 6 rocznicy urodzin od rodziców.

• + Stanisław Pinas w 23 rocznicę śmierci.

Przez cały tydzień w diecezji elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za zmarłego Stanisława Nytko, a do wtorku włącznie za śp. Andrzeja Guta, a u nas w parafii za śp. Konstantego.