XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.IX.2022 r.

 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
  1. codziennie rano o godzinie 630,
  2. ponadto we środę, w piątek i w I sobotę miesiąca także o godzinie 1700 (godzinę wcześniej niż do tej pory), a przed nimi: we środę – od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP, w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  3. natomiast od soboty rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godzinie 1700, a po nich Msze Święte. Zachęcamy ogromnie wszystkich: dzieci szkolne, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami, młodzież, dorosłych, należących do róż różańcowych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Do odmawiania różańca zachęcała wielokrotnie Maryja podczas swoich objawień, papieże różnych epok, święci. Nie pozostańmy głusi na ich wołanie. Różaniec okazywał się skuteczną obroną w trudnych chwilach Kościoła. Czemuż nie wziąć znowu do ręki różańca, a nie tłumaczyć swojego lenistwa brakiem czasu.
 2. W przyszłą niedzielę o godzinie 1500 – Msza Święta o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla wykonawców i ofiarodawców odnowienia figury Maryi Niepokalanie Poczętej znajdującej się koło drogi na Lisią Górę. Po Eucharystii – różaniec i poświęcenie tej figury.
 3. Także w przyszłą niedzielę – odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma o godzinie 1100.
 4. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek pt. „Armia Krajowa – wojsko wolnej Polski” z okazji 80 rocznicy jej powstania. Możemy także przeczytać m.in. artykuł: „Spotkaj go !” – popularne twierdzenie, że młodzi odchodzą od wiary oparte jest na błędnym założeniu. Trudno porzucić coś, czego nigdy się nie miało.
 5. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 131 B, 53 B, 53 C, 131, 58 A i 58 B.

INTENCJE MSZALNE – 26.IX. – 2.X.2022 r.

 

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Krzysztof Kuzara od Krzysztofa Pinasa.
 2. + Teresa Zaraza od Haliny i Stanisława Łakoma z rodzinami.

WTOREK: – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

6.30

 1. + Antoni Mruk od Danuty i Bolesława Habel z dziećmi.
 2. + Adolf Piekielniak od brata Mariana z żoną.

ŚRODA: – Wspomnienie św. Wacława.

6.30

 1. + Jan i Czesława Szatko w 1 rocznicę śmierci Czesławy od dzieci z rodzinami.
 2. + Jan i Czesława Szatko w 1 rocznicę śmierci Czesławy od syna Stanisława z rodziną.

17.00

 1. + Edward Partyka w rocznicę śmierci od mamy i brata Krzysztofa.
 2. + Paweł i Weronika Łakoma w rocznicę śmierci Weroniki.

CZWARTEK: – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6.30

 1. + Zofia Pinas w 1 rocznicę śmierci od dzieci.
 2. + Teresa Zaraza od Teresy, Moniki i Damiana Łukasik.

PIĄTEK: – Wspomnienie św. Hieronima.

6.30

 1. + Antoni Mruk od wnuka Kamila.
 2. + Adolf Piekielniak od rodziny Sławieniak.

17.00

 1. + Michał i Marian Żmuda z okazji imienin Michała i w rocznicę śmierci Mariana.
 2. + Roman Witek w 10 rocznicę śmierci od córek Doroty i Barbary z rodzinami.

I SOBOTA miesiąca: – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6.30

 1. + Stanisław Madej od sąsiadów Martuszewskich.
 2. + Teresa Zaraza od sąsiadów Krzysztofa i Beaty.
 3. + Maria Szostak od chrześnicy Zuzanny.

17.00

 1. + Franciszek Kula od chrześnicy Barbary z rodziną.
 2. + Janina Taraszka od kuzynki  Bronisławy z mężem.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. + Adolf Piekielniak od sąsiadów Stelmachów.
 2. + Stanisław Madej od Mariana Madeja z rodziną.

9.00

 1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od nieszczęść z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu Okręglika.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Łukasza z okazji 40 rocznicy urodzin od rodziców.
 3. + Julia i Franciszek Moździerz w 6 rocznicę śmierci Julii.

11.00

 • + Janina i Stanisław Łakoma w 4 rocznicę śmierci Stanisława.

15.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla wykonawców i ofiarodawców odnowienia figury Maryi Niepokalanie Poczętej.

Do piątku włącznie będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za zmarłego Stanisława Nytko, a u nas za śp. Konstantego. Od soboty (1.X.) rozpoczną się w diecezji Elbląskiej Msze Święte Gregoriańskie za śp. Adama Giżę, Irenę Giża i Stanisław Nytko (kolejna), a O. Kombonianie za śp. Zofię Flis.