XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.XI.2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek i we wtorek w trwającej oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1700. W tych dniach w dalszym ciągu możemy zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących (w jeden dzień za jedną duszę).
    2. we środę i w piątek także rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1700. We środę od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP (poprowadzi ją róża zelatorki Marii Madej), a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
    3. we czwartek i w sobotę – Msze Święte tylko rano o godzinie 630.
  2. Ponadto w piątek przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej parafii obchody tej rocznicy będą przeddzień we czwartek o godzinie 900. Wtedy zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny z udziałem dzieci naszej szkoły, a po Eucharystii wysłuchamy przygotowany przez nich program patriotyczny. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.
  3. Dnia 1 listopada na cmentarzu parafialnym została przeprowadzona zbiórka na WSD w Tarnowie. Została zebrana kwota 1780 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu ks. rektora oraz alumnów WSD składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
  5. Dzisiaj po Mszy Świętej popołudniowej na plebani – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. W sobotę o godzinie 900 – spotkanie wszystkich kandydatów na ministrantów.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Podziel się samotnością” – doświadcza jej co czwarty Polak. Czy istnieje na nią skuteczne lekarstwo ?; „Żałoba. Instrukcja obsługi” – jak przeżyć żałobę po stracie osoby bliskiej. Jest tam także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” – w środku ciekawych artykułów dla dzieci, także niespodzianka w postaci naklejek.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: od 84 B do 81 B.

INTENCJE MSZALNE – 7.XI. – 13.XI.2022 r.

1. + Roman Gałuszka w 7 dzień po śmierci od żony.
  2. + Janina Gasiciel w rocznicę śmierci.

1. Za zmarłe siostry z róży Heleny Szczurek.
  2. + Irena i Tadeusz Armatys w 16 rocznicę śmierci Tadeusza od rodziny.

1. + Stanisław Starzec.
  2. + Józef  i Maria Sasak.

1. + Stanisława i Tadeusz Wójcik w 59 rocznicę śmierci Tadeusza.
  2. + Stanisław Chochorowski od córki Anety z rodziną.

ŚRODA: – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

1. + Julia, Paweł i Józef  Kajpust.
  2. + Jerzy Nytko od chrześnicy Magdaleny z mężem.

1. + Antoni Starzec w 1 rocznicę śmierci od żony i dzieci z rodzinami.
  2. + Genowefa i Franciszek Mondel.

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Leona Wielkiego.

1. + Rafał.
  2. + Tadeusz Bania od Lucyny i Bogdana Sasak z rodziną.

1. W intencji naszej Ojczyzny.
  2. + Eugeniusz Ważny od pracowników szkoły w Zaczarniu.

PIĄTEK: – 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

1. + Danuta i Tadeusz Duź w 17 rocznicę śmierci Tadeusza, + Franciszek Jarowski w 36 rocznicę śmierci.
  2. + Janina Taraszka od Barbary i Marcina Cygan.

1. Za zmarłe siostry z róży Stanisławy Kapustka.
  2. Za zmarłych braci z róży Ryszarda Kuty.

SOBOTA: – Wspomnienie św. Jozafata.

1. + Janina i Tadeusz Ciochoń.
  2. + Kazimierz, Tadeusz i Edward Ciochoń.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Za zmarłych braci z róży Mariana Madeja.
  2. + Maria Żmuda w rocznicę śmierci.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Cecylii w 70 rocznicę urodzin i zbliżających się imienin.
  2. + Stanisław Marszałek w dniu imienin od żony z rodziną.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisława z okazji 60 rocznicy urodzin.

• Za zmarłych z rodziny Kutów i Wardzałów.

Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli włącznie w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Św. Gregoriańska za śp. Rozalię Bandyk oraz kolejne Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie za te za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta.