XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.XI.2022 r.

 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
  1. w poniedziałek i we wtorek w trwającej oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1700. W tych dniach w dalszym ciągu możemy zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących (w jeden dzień za jedną duszę).
  2. we środę i w piątek także rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1700. We środę od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP (poprowadzi ją róża zelatorki Marii Madej), a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  3. we czwartek i w sobotę – Msze Święte tylko rano o godzinie 630.
 2. Ponadto w piątek przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej parafii obchody tej rocznicy będą przeddzień we czwartek o godzinie 900. Wtedy zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny z udziałem dzieci naszej szkoły, a po Eucharystii wysłuchamy przygotowany przez nich program patriotyczny. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.
 3. Dnia 1 listopada na cmentarzu parafialnym została przeprowadzona zbiórka na WSD w Tarnowie. Została zebrana kwota 1780 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu ks. rektora oraz alumnów WSD składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
 5. Dzisiaj po Mszy Świętej popołudniowej na plebani – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W sobotę o godzinie 900 – spotkanie wszystkich kandydatów na ministrantów.
 7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Podziel się samotnością” – doświadcza jej co czwarty Polak. Czy istnieje na nią skuteczne lekarstwo ?; „Żałoba. Instrukcja obsługi” – jak przeżyć żałobę po stracie osoby bliskiej. Jest tam także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” – w środku ciekawych artykułów dla dzieci, także niespodzianka w postaci naklejek.
 8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: od 84 B do 81 B.

INTENCJE MSZALNE – 7.XI. – 13.XI.2022 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Roman Gałuszka w 7 dzień po śmierci od żony.
 2. + Janina Gasiciel w rocznicę śmierci.

 

17.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Heleny Szczurek.
 2. + Irena i Tadeusz Armatys w 16 rocznicę śmierci Tadeusza od rodziny.

 

WTOREK:

6.30

 1. + Stanisław Starzec.
 2. + Józef  i Maria Sasak.

 

17.00

 1. + Stanisława i Tadeusz Wójcik w 59 rocznicę śmierci Tadeusza.
 2. + Stanisław Chochorowski od córki Anety z rodziną.

 

ŚRODA: – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

6.30

 1. + Julia, Paweł i Józef  Kajpust.
 2. + Jerzy Nytko od chrześnicy Magdaleny z mężem.

 

17.00

 1. + Antoni Starzec w 1 rocznicę śmierci od żony i dzieci z rodzinami.
 2. + Genowefa i Franciszek Mondel.

 

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Leona Wielkiego.

6.30

 1. + Rafał.
 2. + Tadeusz Bania od Lucyny i Bogdana Sasak z rodziną.

 

9.00

 1. W intencji naszej Ojczyzny.
 2. + Eugeniusz Ważny od pracowników szkoły w Zaczarniu.

 

PIĄTEK: – 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

6.30

 1. + Danuta i Tadeusz Duź w 17 rocznicę śmierci Tadeusza, + Franciszek Jarowski w 36 rocznicę śmierci.
 2. + Janina Taraszka od Barbary i Marcina Cygan.

 

17.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Stanisławy Kapustka.
 2. Za zmarłych braci z róży Ryszarda Kuty.

 

SOBOTA: – Wspomnienie św. Jozafata.

6.30

 1. + Janina i Tadeusz Ciochoń.
 2. + Kazimierz, Tadeusz i Edward Ciochoń.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. Za zmarłych braci z róży Mariana Madeja.
 2. + Maria Żmuda w rocznicę śmierci.

9.00

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Cecylii w 70 rocznicę urodzin i zbliżających się imienin.
 2. + Stanisław Marszałek w dniu imienin od żony z rodziną.

 

11.00

 • O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisława z okazji 60 rocznicy urodzin.

 

15.00

 • Za zmarłych z rodziny Kutów i Wardzałów.

 

Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli włącznie w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Św. Gregoriańska za śp. Rozalię Bandyk oraz kolejne Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie za te za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta.