XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.XI.2022 r. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę tylko rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek zarówno rano o godzinie 630 jak i po południu o godzinie 1700,  a przed nimi – we środę – koronka do 7 boleści NMP (poprowadzi ją róża zelatorki Heleny Szczurek), a w piątek –  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. W zakrystii są do zakupu lampiony dla dzieci na Msze Święte Roratnie w cenie 9 zł.
  3. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  4. Jak co roku chętni w konkretny sposób mogą wspierać najbardziej potrzebujących. Koło figury św. Antoniego są specjalne torby do zabrania do domu, aby do przyszłej niedzieli włącznie zapełnić je różnymi artykułami takimi jak: cukier, herbata, kawa, ryż, kasza, masło, margaryna, olej, słodycze, środki piorące czy środki czystości. Także w przyszłą niedzielę będą do zakupu chlebki miłosierdzia w cenie 9 zł. Zachęcamy do udziału w tych akcjach charytatywnych.
  5. W dzisiejszym numerze możemy przeczytać m.in. artykuły: „Jedyny taki władca” – Jezus posiadał władzę i otwarcie to deklarował. Rozumiał ją jednak inaczej niż współcześni mu ludzie i my; „Pogadajmy” – kluczem wszystkich kryzysów małżeńskich jest brak kontaktu.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby z następujących numerów domów: 74 A, 73, 73 A, 73B, 72, 71, 70, 68 A.

INTENCJE MSZALNE – 21.XI. – 27.XI.2022 r.

• + Jerzy Nytko od syna Daniela z rodziną.

WTOREK: – Wspomnienie św. Cecylii.

• + Rozalia Starzec od Ryszarda Kuta z rodziną.

• + Stanisława Maca w 2 rocznicę śmierci.

• + Stanisław Szczurek w rocznicę śmierci od córki Marty z rodziną.

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.

• + Janina Taraszka od Krystyny Partyka.

PIĄTEK:

• + Józef Madej od sąsiadów Leszczyńskich i Kuta.

1. Za zmarłe siostry z róży Elżbiety Jeż.
  2. + Antoni, Tekla i Emilia Zielińscy.

1. + Stanisław, Katarzyna, Franciszek, Julian i Leon Jarowscy.
  2. + Janina Taraszka od rodziny Juza.

I NIEDZIELA ADWENTU:

1. + Tekla i Franciszek Okarma od syna.
  2. + Adolfina i  Józef  Kołodziej.

1. Za zmarłych braci z róży Jerzego Lisa.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Genowefy i Mariusza z okazji 35 rocznicy ślubu i całej ich rodziny.

• + Czesław i Maria Stachura w 38 rocznicę śmierci Czesława.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jana w 1 rocznicę urodzin i Izabeli w 3 rocznicę urodzin od rodziców.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będą odprawione kolejne Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie za te za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta.