Idea powstania tego Projektu zrodziła się w odpowiedzi na przesłanie papieża Jana Pawła II, który podczas ostatniej wizyty w Ojczyźnie apelował, abyśmy „dawali świadectwo miłosierdzia”. Projekt został rozpoczęty w 2003 roku i ma na celu rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszech czasów i jego nauką oraz zaszczepienie i utrwalenie w młodym pokoleniu wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Projektu jest bezinteresowne niesienie pomocy bliźniemu, uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka oraz przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz osób potrzebujących. Projekt realizowany jest corocznie na terenie województwa małopolskiego i skierowany do klas VI, VII, VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W przeciągu 19 lat trwania Projektu wzięło w nim udział ponad 50 000 uczniów, młodzieży szkolnej z województwa małopolskiego.
W projekcie tym od wielu lat uczestniczą także wolontariusze naszej szkoły (wcześniej młodzież Gimnazjum, obecnie uczniowie klas starszych od VI – VIII).
Obecna XIX edycja Projektu przyniosła nam kolejny ogromny sukces. Spośród 20 szkół województwa małopolskiego, które przeszły do II etapu tego konkursu znalazła się również i nasza szkoła. Co więcej w finale, który miał miejsce dnia 6 maja w Krakowie, na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w budynku Fides nasi wolontariusze zajęli po raz kolejny czołowe miejsce w całym województwie Małopolskim. Świadczy to tylko o ogromnym zaangażowaniu naszych dzieci i młodzieży w dzieło miłosierdzia.
Gratulujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich opiekunom ogromnego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w rozkrzewianiu idei miłosierdzia świętego naszych czasów Jana Pawła II.
- Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie VIII pielgrzymki do Ojczyzny apelował. o Wyobraźnię Miłosierdzia, czyli gotowość niesienia pomocy potrzebującym.
















