Pomoc misjonarzom w budowie kolejnych studni głębinowych w Afryce – 7.V.2026 r.

W diecezji tarnowskiej od kilku lat trwa akcja pomocy misjonarzom przy budowaniu studni głębinowych, szczególnie w Afryce. Do tej pory udało się zebrać ponad 150 ton tego cennego “kruszcu”, co pozwoliło wybudować wiele studni głębinowych, ratujących życie naszym braciom i siostrom na kontynencie afrykańskim. Teraz kolejnym zamiarem jest wybudowanie studni na Saharze.

Do tej diecezjalnej akcji od samego początku jej trwania włączyła się także i nasza parafia. Nasza pomoc polegała i nadal polega na zbiórce kolejnych kilogramów nakrętek. Ostatnio udało się nam zebrać około 130 kg w 12 plastikowych workach, które zostały dostarczone na miejsce zbiórki w Tarnowie – Krzyżu.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom, szczególnie dzieciom i nauczycielom naszej Szkoły Podstawowej, którzy ochotnie włączyli i nadal włączają się w dzieło misyjnego wsparcia.