Dnia 10 maja 2026 roku, w VI Niedzielę Wielkanocy uczniowie klasy IV przeżywali rocznicę swojej I Komunii Świętej, która miała miejsce 4 maja ubiegłego roku. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 1100 odświętnie ubrani pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Roberta oraz swoich rodziców, dziękowali Jezusowi Eucharystycznemu za Jego obecność już od roku w ich sercach i prosili, aby ta zażyła przyjaźń z Nim trwała przez całe życie.
Dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej:
- Adamowski Tymon
- Chrzanowska – Jop Oliwia
- Kalita Aleksandra
- Kilian Krzysztof
- Kownacki Alex
- Litera Klaudia
- Mietelski Maksymilian
- Mostek Zuzanna
- Nowak Paulina
- Nowak Wiktor
- Nytko Jakub
- Stachura Hubert
- Szeliga Kinga
- Zdanuczyk Liliana
Dziękując Chrystusowi, który pozostał z nami pod postacią chleba i wina aż do skończenia świata, ciesząc się, że ON – Chleb na życie wieczne gości już od roku w ich w czystych sercach dziecięcych, módlmy się, aby nasze dzieci zawsze godnie i jak najczęściej w dalszym swoim życiu posilały się Ciałem Pana Jezusa.
Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie
Brałeś dziateczki w objęcia swe.
Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię
Do Serca Twego przytul i mnie.
Byłeś dzieciątkiem, Ty wielki Boże,
W żłóbku płakałeś nad światem złym.
Nie płacz, Dzieciątko, ja Ci w pokorze,
Serce me daję, Ty mieszkaj w nim.
Kto by u siebie dziecię przyjmował,
Rzekłeś, że wtenczas przyjmuje Cię.
Dzięki Ci, Jezu, żeś nas miłował,
Za to Cię kochać na wieki chcę.
Rzekłeś: “Nie może ze Mną być w niebie,
Kto nie chce dziecku podobnym być”,
Ja, dziecię Twoje, chcę przyjść do Ciebie!
Daj mi niewinnie do śmierci żyć!
Kiedy w ostatniej będę potrzebie,
Gdy się rozstanę ze światem tym,
Zlituj się, Jezu, weź mnie do siebie,

































