Rocznica I Komunii Świętej dzieci klasy IV – 10.V.2026 r.

Dnia 10 maja 2026 roku, w VI Niedzielę Wielkanocy uczniowie klasy IV przeżywali rocznicę swojej I Komunii Świętej, która miała miejsce 4 maja ubiegłego roku. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 1100 odświętnie ubrani pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Roberta oraz swoich rodziców, dziękowali Jezusowi Eucharystycznemu za Jego obecność już od roku w ich sercach i prosili, aby ta zażyła przyjaźń z Nim trwała przez całe życie.

Dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej:

  • Adamowski Tymon
  • Chrzanowska – Jop Oliwia
  • Kalita Aleksandra
  • Kilian Krzysztof
  • Kownacki Alex
  • Litera Klaudia
  • Mietelski Maksymilian
  • Mostek Zuzanna
  • Nowak Paulina
  • Nowak Wiktor
  • Nytko Jakub
  • Stachura Hubert
  • Szeliga Kinga
  • Zdanuczyk Liliana

Dziękując Chrystusowi, który pozostał z nami pod postacią chleba i wina aż do skończenia świata, ciesząc się, że ON – Chleb na życie wieczne gości już od roku w ich w czystych sercach dziecięcych, módlmy się, aby nasze dzieci zawsze godnie i jak najczęściej w dalszym swoim życiu posilały się Ciałem Pana Jezusa.

 

Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie

Brałeś dziateczki w objęcia swe.

Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię

Do Serca Twego przytul i mnie.

 

Byłeś dzieciątkiem, Ty wielki Boże,

W żłóbku płakałeś nad światem złym.

Nie płacz, Dzieciątko, ja Ci w pokorze,

Serce me daję, Ty mieszkaj w nim.

 

Kto by u siebie dziecię przyjmował,

Rzekłeś, że wtenczas przyjmuje Cię.

Dzięki Ci, Jezu, żeś nas miłował,

Za to Cię kochać na wieki chcę.

 

Rzekłeś: “Nie może ze Mną być w niebie,

Kto nie chce dziecku podobnym być”,

Ja, dziecię Twoje, chcę przyjść do Ciebie!

Daj mi niewinnie do śmierci żyć!

 

Kiedy w ostatniej będę potrzebie,

Gdy się rozstanę ze światem tym,

Zlituj się, Jezu, weź mnie do siebie,