Grota Matki Bożej Bolesnej przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym

Dnia 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na zakończenie trwającego w kościele Jubileuszowego Roku Miłosierdzia miało miejsce poświęcenie groty Matki Bożej Bolesnej przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym. Poświęcenia tego dokonał profesor WSD w Tarnowie, wcześniej mieszkający w naszej parafii ks. Jan Lorek, w asyście kapłanów: naszego proboszcza  ks. Roberta Filipowicz, ks. kan. Kazimierza Górza i ks. kan. Jana Pytki. Grota Matki Bożej Bolesnej była budowana w miesiącach od lipca do listopada bieżącego roku. Jej projektantem był architekt pan mgr Kazimierz Dżalak.

Umieszczona w środku groty odnowiona pieta Matki Bożej Bolesnej przez wiele lat znajdowała się w ołtarzu głównym naszego parafialnego kościoła (po przeprowadzonych remontach w prezbiterium na to miejsce został umieszczony ofiarowany przez odchodzącego z Lisiej Góry wikariusza księdza Józefa Bibro, obraz olejny Matki Bożej Bolesnej, związany w naszą miejscowością od roku 1912).

Wykonana grota przypomina nam biblijną scenę spod krzyża: bolejącą Matkę trzymającą na swoim łonie martwe ciało Pana Jezusa, co jest wezwaniem naszego kościoła parafialnego.