V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.IV.2024 r.

1. W piątek przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 700, 900, 1100 i 1500. Na Mszy Świętej o godzinie 900 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP oraz i ich rodzin, wdzięczni za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo w naszej miejscowości.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, natomiast od środy po południu o 1800 – nabożeństwa majowe, a po nim Msza Święta. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach w naszej świątyni, także do praktykowania rodzinnej modlitwy Litanią Loretańską w domach wraz ze swoimi dziećmi oraz przy przydrożnych kapliczkach.
  3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca we środę od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przez Mszą Świętą popołudniową.
  4. Z racji Uroczystości NMP Królowej Polski w piątek nie będzie objazdu chorych po domach.
  5. W I sobotę – od godziny 1730 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 – I Komunia Święta dzieci klasy III. I spowiedź święta dla nich, a także rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę o godzinie 900. Spotkanie z nimi wraz z rodzicami będzie jutro o godzinie 1700.
  7. Zaproszenia do udziału w pielgrzymkach:
    1. 18 maja (sobota) do Zabawy na Drogę Krzyżową śladami męczeńskiej śmierci bł. Karoliny,
    2. 19 maja (niedziela) do Nowego Sącza na odpust ku czci św. Rity. Zapisy w zakrystii lub u pań z Caritasu. Bliższe szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Nie umiała żyć na pół gwizdka” – rozmowa z Barbarą i Janem rodzinami zamordowanej w Boliwii wolontariuszki misyjnej Helenki Kmieć. Jej proces beatyfikacyjny rozpocznie się 10 maja; „Opiłowywanie katolików” – rządząca koalicja konsekwentnie realizuje w różnych obszarach politykę ograniczania praw katolików.
  9. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

INTENCJE MSZALNE – 29.IV. – 5.V.2024 r.

PONIEDZIAŁEK: – Święto św. Katarzyny ze Sieny.

1. + Marta Łakoma.
  2. + Bronisława Łakoma od Anny i Piotra Lazarowicz z rodziną.
  3. + Teresa Jeż od Katarzyny i Tomasza (poza parafią).
  4. + Kazimierz Marek od Kazimiery Trela (poza parafią).
  5. + Henryk Stelmach od Ady Stelmach (poza parafią)

1. + Bronisława Łakoma od bratanka Wojciecha z rodziną.
  2. + Kazimierz Marek od rodziny Stanisława Kapustki.
  3. + Kazimierz Marek od Pawła Jewuła z rodziną (poza parafią).
  4. + Teresa Jeż od rodziny Stopierzyński (poza parafią).
  5. + Henryk Stelmach od Teresy i rodziny Rogowskich z Liśnika Dużego (poza parafią).

ŚRODA: – początek nabożeństw majowych.

1. + Kazimierz Witek w 7 rocznicę śmierci od rodzeństwa z rodzinami.
  2. + Bronisława Łakoma od Małgorzaty i Rafała Miękina.

1. + Marian Stańczyk w 6 rocznicę śmierci od rodziny.
  2. + Teresa i Adolf Pinas w 9 rocznicę śmierci Teresy od syna Józefa z rodziną.
  3. + Teresa Jeż od Doroty i Piotra Kasprzyckich ze Stawiszy (poza parafią).
  4. + Teresa Jeż od Andrzeja i Agnieszki Jachym z rodziną (poza parafią)
  5. + Kazimierz Marek od Grzegorza Jewuła z rodziną (poza parafią).
  6. + Henryk Stelmach od brata Janusza z żoną (poza parafią).

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Atanazego.

1. + Kazimierz Marek od rodziny Rogowskich.
  2. + Bronisława Łakoma od Renaty Ciochoń z rodziną.

1. + Zygmunt Sobarnia w dniu imienin.
  2. + Tadeusz, Genowefa i Zygmunt Toczek w dniu imienin Zygmunta.
  3. + Teresa Jeż od rodziny Kilianów ze Skrzyszowa (poza parafią).

PIĄTEK: – Uroczystość NMP, Królowej Polski.

1. + Stefania i Stanisław Chłopek z okazji imienin Stanisława od córek.
  2. + Maria Kuta w dniu imienin.
  3. + Teresa Jeż od Jerzego Łakoma z rodziną (poza parafią)

1. W intencji strażaków z OSP i ich rodzin z okazji wspomnienia św. Floriana.
  2. + Zygmunt Sobarnia z okazji imienin od Anny z rodziną.

1. + Stanisław Janus od córki z rodziną.
  2. + Julian i Franciszka Łuszcz w rocznicę śmierci Franciszki, + Józef Wapiennik w rocznicę śmierci od dzieci z rodzinami.

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla członkiń róży Józefy Brożek.

I SOBOTA miesiąca: – Wspomnienie św. Floriana.

1. + Czesława Filipowicz w 13 rocznicę śmierci.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jakuba w 25 rocznicę urodzin od rodziców i siostry.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Mileny, Elizy i Michaliny z okazji urodzin od dziadków.
  2. + Agnieszka i Józef Kapustka w rocznicę śmierci Agnieszki.
  3. + Teresa Jeż od Pawła Niemiec z rodziną (poza parafią).

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. + Stefania i Stanisław Kołodziej z okazji imienin Stanisława i w 4 rocznicę śmierci Stefanii od syna Wojciecha z rodziną.
  2. + Maria, Stanisław, córka Zofia z okazji imienin.

1. + Stanisław Wardzała z okazji imienin.
  2. + Irena Okarma z okazji imienin od męża.

• W intencji dzieci klasy III przeżywających I Komunię Św. i ich rodziców oraz chrzestnych.

1. + Rozalia i Stanisław Zaucha od wnuka Marka.
  2. + Teresa Jeż od Grzegorza Jeż (poza parafią).

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Bronisławę Łakoma, a od środy rozpocznie się Gregorianka za śp. Teresę Jeż od syna Grzegorza z rodziną.