IV Niedziela Zwykła – 28.I.2024 r.

 1. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte połączone z poświęceniem gromnic będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Podczas Mszy Świętej o godzinie 1700 – poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, a po niej – spotkanie z nimi wraz z rodzicami.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. codziennie – rano o godzinie 630,
  2. ponadto we środę i w I sobotę miesiąca także po popołudniu – o godzinie 1700. We środę od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Czesławy Kutrzuba), a w I sobotę również od godziny 1630 – różaniec prowadzony przez dzieci szkolne w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień  w Fatimie.
 3. Spowiedź święta we środę i w piątek od godziny 1600 – 1700.
 4. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 900święcenie nowych ministrantów.
 6. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1500 będziemy się modlić za wszystkich, którzy przyczynili się do odnowienia figury Serca Pana Jezusa w Zaczarniu (na Okręgliku), a następnie po Eucharystii – poświęcenie tej odrestaurowanej figury.
 7. Za 2 tygodnie 11 lutego przypada wspomnienie MB z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu jest planowana parafialna pielgrzymka ludzi starszych, chorych, cierpiących do Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę. Zapisy u pań z Caritasu.
 8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Bolesna lista” – w ciągu tylko ostatniego roku prawie 5000 chrześcijan oddało życie za Chrystusa; „Atak Rosji na Polskę jest realny” – o zagrożeniu bezpieczeństwa naszego kraju ostrzegają eksperci; „Kochamy uczyć religii” – o pomijanym głosie katechetów i powstającym Stowarzyszeniu Katechetów Świeckich broniącym katechezy w szkole.
 9. Do sprzątania kościoła w  sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 45, 45A, 43, 42, 41, 41 A, 41 B, 41 C.

INTENCJE MSZALNE – 29.I. – 4.II.2024 r.

PONIEDZIAŁEK: – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

6.30

 • + Józefa i Benedykt Zaucha w rocznicę śmierci Benedykta.

 

WTOREK:

6.30

 1. + Paulina Łakoma w 2 rocznicę śmierci.
 2. + Zygmunt Sobarnia od siostrzeńca Pawła z Skrzyszowa z rodziną.

 

ŚRODA: – Wspomnienie  św. Jana Bosko.

6.30

 • + Irena i Augustyn Lubelscy w 4 rocznicę śmierci Ireny.

 

17.00

 1. + Maria Szwalec z okazji Dnia Babci.
 2. O zdrowie, bł. Boże dla dziadka Mariana z okazji Dnia Dziadka od wnuków.

 

CZWARTEK:

 1. + Zofia, Franciszek, Janusz i Adam Łuszcz w 2 rocznicę śmierci Adama.
 2. + Stefan Łakoma.

 

PIĄTEK: – Święto Ofiarowania Pańskiego.

7.00

 1. + Bronisław i Janina Nytko w rocznicę śmierci Bronisława.
 2. + Maria i Władysław Szostak.

 

10.00

 • Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej oraz dary Ducha Świętego dla rodzin z Podlesia – część I przygotowujących świąteczny wystrój kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

 

17.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w 22 rocznicę ślubu dla małżonków i całej rodziny.
 2. + Stanisława i Eugeniusz Zieliński w rocznicę śmierci Stanisławy.

 

I SOBOTA miesiąca:

6.30

 • + Zygmunt Sobarnia w 30 dzień po śmierci od żony.

 

17.00

 • + Stanisław Starzec w rocznicę śmierci.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. + Bronisław i Janina Sysło w rocznicę śmierci Bronisława.
 2. + Adam Kuta w 1 rocznicę śmierci od żony i synów.

 

9.00

 1. O zdrowie, bł. Boże w dalszym życiu dla Czesławy w 75 rocznicę urodzin od córki Doroty z rodziną.
 2. O bł. Boże i dary Ducha Świętego dla Patrycji w 18 rocznicę urodzin od ojca chrzestnego.

 

11.00

 1. + Eugeniusz i Julia Szostak w 5 rocznicę śmierci Eugeniusza od córki Anny z rodziną.
 2. + Zofia i Stanisław Flis w 2 rocznicę śmierci Zofii od synów z rodzinami.

 

15.00

 • W intencji wszystkich, którzy przyczynili się do odnowienia figury Serca Pana Jezusa w Zaczarniu (na Okręgliku).