Krzyż na parafialnym cmentarzu

Dnia  28  listopada 2014 roku na naszym parafialnym cmentarzu został poświęcony nowy, metalowy krzyż o wysokości 5,60 cm i szerokości ramion 2,15 cm.

Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym rozpoczęła się w „godzinie Miłosierdzia Bożego” , o godzinie 1500. Przewodniczył jej proboszcz naszej parafii ks. Robert Filipowicz w asyście ks. Jana Lorka – profesora w WSD w Tarnowie i ks. kan. Kazimierza Górza – rezydenta. Podczas Najświętszej Eucharystii modliliśmy się za wszystkich zmarłych z naszej parafii. Następnie w procesji odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego udaliśmy się na nasz parafialny cmentarz. Tam ks. proboszcz dokonał poświęcenia nowego krzyża. Na nim został umieszczony napis: „Miłość nie umiera”. Jest on nawiązaniem do hasła tego roku upamiętniającego setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.