II NIEDZIELA ADWENTU – 4.XII.2022 r.

1. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630 jak i wieczorem o godzinie 1700. Na Mszy Świętej popołudniowej o godzinie 1700 – poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy Świętej – spotkanie z nimi w kościele.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte Roratnie będą odprawione o godzinie 1700.We środę od godziny 1630koronka do 7 boleśni NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Teresy Łakoma).
  3. Ponadto codziennie będą także Msze Święte rano o godzinie 630.
  4. Od dzisiaj są do nabycia świece adwentowe w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duże – 24 zł, a małe w cenie 9 zł). Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
  5. Według kolejności w tym roku kościół na Święta Bożego Narodzenia ubierają rodziny: strona pólnocna od rodzin: Cichoniów i Bartoszów do dawnego Kółka Rolniczego, a strona południowa: od rodziny Marcina Nowaka do rodziny Łukasza Pytla.
  6. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek pt. „Edmund Wojtyła: życie złożone w ofierze” – 90 lat temu brat św. Jana Pawła II umarł w opinii świętości. Dziś coraz więcej ludzi modli się za jego wstawiennictwem; Możemy ponadto przeczytać m.in. artykuł: „Wierzę w święty Kościół powszechny” – dlaczego na kościół trzeba patrzeć z wiarą ?;
  7. Od dzisiaj można nabywać opłatki znajdujące się na stoliku koło ołtarza Miłosierdzia Bożego. Zebrane do puszki ofiary będą wynagrodzeniem dla pana organisty za całoroczną pracę w naszym kościele. Dziękując mu za to poświęcenie starajmy się o właściwe i godziwe wynagrodzenie.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 65A, 65 B, 65 C, 65 D, 65 E, 65 F, 65 I.

INTENCJE MSZALNE – 5.XII. – 11.XII.2022 r.

1. + Irena Giża od sąsiadów Taraszka z rodziną.
  2. + Andrzej Gut od Grażyny Konieczkowskiej z rodziną.
  3. + Marcin Popczyk od rodziny Korus (poza parafią).

1. + Irena Okarma w 10 rocznicę śmierci od męża.
  2. + Janina Taraszka od kuzynki Teresy.
  3. + Mieczysław Borzęcki od Renaty i Grzegorza Ostręga (poza parafią).

1. + Stanisław Nytko od brata Edwarda z rodziną.
  2. + Bolesław Nytko od córki Haliny z rodziną.

1. + Adam i Irena Giża w 16 rocznicę śmierci Adama.
  2. + Edward Krzysztofek w 22 rocznicę śmierci od żony i dzieci.
  3. + Mieczysław Borzęcki od Elżbiety i Jonasa Barandun z Julią i Julem ze Szwajcarii (poza parafią)

ŚRODA: – Wspomnienie św. Ambrożego.

1. + Mieczysław Borzęcki w 30 dzień po śmierci od rodziny.
  2. + Janina Taraszka od siostrzeńca Piotra Płaczek z rodziną.

1. + Maria i Zygmunt Łakoma, zmarły syn Ryszard od wnuczek Anny i Lucyny.
  2. + Rozalia Starzec od Albiny i Janusza Mechla.

CZWARTEK: – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. + Kazimierz Małochleb w rocznicę śmierci.
  2. + Janina Kaziród w 1 rocznicę śmierci od Andrzeja z rodziną.
  3. + Marcin  Popczyk od Krystyny Kobyleckiej z córkami (poza parafią).

1. + Stanisław, Ryszard Małochleb w 1 rocznicę śmierci od rodziny.
  2. + Józefa i Kazimierz Okarma w rocznicę śmierci Józefy.

PIĄTEK:

1. + Wiesław Kawalec w dniu imienin od żony i synów z rodzinami.
  2. + Jan i Antonina Małek, syn Julian.

1. + Ludwika i  Ludwik Kaziród, zmarły syn Stanisław.
  2. + Janina Taraszka od rodziny Jachym.

1. + Wiesław Dochnal od Damiana, Magdaleny i wnuka.
  2. + Józefa i Benedykt Zaucha od Lucyny i wnuków.

1. + Helena Fulara w 4 rocznicę śmierci od córki Renaty z rodziną.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiesławy z okazji 60 rocznicy urodzin.

III NIEDZIELA ADWENTU:

1. Maria i Władysław Barnaś w  8 rocznicę śmierci Marii.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Mateuszka z okazji urodzin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o bł. Boże dla Janusza w 70 rocznicę urodzin.
  2. + Maria i Eugeniusz Pytel w rocznicę śmierci Marii.

1. + Julia i Władysław Stelmach w 28 rocznicę śmierci Władysława.
  2. + Maria Bania w 43 rocznicę śmierci, + Fryderyk Ziobro w 16 rocznicę śmierci.

• + Kazimierz Tarnowski w 13 rocznicę śmierci, syn Ryszard w 12 rocznicę śmierci.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp. Mieczysława Borzęckiego.