III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.IV.2024 r.

 1. Od wczoraj przez cały tydzień w sanktuariach naszej diecezji gościmy relikwie bł. rodziny Ulmów. Łącząc się duchowo z wszystkimi diecezjanami, my mając relikwie bł. rodziny Ulmów w naszej parafii pragniemy w tym tygodniu modlić się na specjalnych Mszach Świętych popołudniowych o godzinie 1800 za ich wstawiennictwem za nasze rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a także na poszczególnie dni rodziny wyznaczonych rejonów:
  1. poniedziałek – Podlesie,
  2. wtorek – Partuły Żukowskie,
  3. środa – Okręglik + Partuły Lisiogórskie,
  4. czwartek – strona południowa – od rodziny Korusów do drogi na Wolę Rzędzińską i strona północna – od rodziny Ptak do rodziny Krystyny Habel,
  5. piątek – strona południowa – od rodziny Stadnickich do rodziny Wiesława Stelmacha i strona północna – od rodziny Pinas do rodziny Jarosława Leszczyńskiego,
  6. sobota – strona południowa: od rodziny Banasiów i strona północna: od rodziny Józefa Madeja po obydwu stronach do końca wsi.

Po Mszach Świętych będą nabożeństwa w intencji naszych rodzin.

 1. Ponadto Msze Święte będą odprawiane także codziennie – rano o godzinie 630.
 2. We środę po Mszy Świętej popołudniowej – spotkanie z dziećmi klasy III wraz z rodzicami.
 3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Państwo u źródła” – o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę z okazji 5 rocznicy ustanowienia Święta Chrztu Polski; „Echo Łagiewnik” – o poświęconym w zeszłą niedzielę w Łagiewnikach dzwonie Nadziei, który trafi do katedry w Manilii, stolicy Filipin. Jest on już 14 dzwonem głoszącym orędzie Miłosierdzia Bożego w różnych miejscach na świecie.
 4. Na stoliku jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”: w środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także niespodzianka w postaci wiosennego witraża.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych w ramach akcji „Pola Nadziei” będzie można nabyć żonkile (ofiara 5 zł) rozprowadzane przez dzieci ze SKC. Ta akcja ma na celu wsparcie Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanana w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej.
 6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 340, 340 C, 339, 338, 337, 336 B, 336.

 

INTENCJE MSZALNE – 15.IV. – 21.IV.2024 r. 

PONIEDZIAŁEK

6.30

 • +  Maria i Józef  Szostak w 2 rocznicę śmierci.

 

18.00

 • Za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z Podlesia.

 

WTOREK: 

6.30

 • + Bronisława Łakoma od Barbary i Marcina Cygan z rodziną.

 

18.00

 • Za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin z Partuł Żukowskich.

 

ŚRODA:

6.30

 • + Kazimierz Marek od rodziny Chłopków.

 

18.00

 • Za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla z Okręglika i Partuł Lisiogórskich.

 

CZWARTEK:

6.30

 • + Lidia Ubogich w 2 rocznicę śmierci.

 

18.00

 • Za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin: strona południowa – od rodziny Korusów do drogi na Wolę Rzędzińską i strona północna – od rodziny Ptak do rodziny Teresy Habel.

 

PIĄTEK:

6.30

 • + Stanisława Starzec w rocznicę śmierci.

 

18.00

 • Za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin: strona południowa – od rodziny Stadnickich do rodziny Wiesława Stelmacha i strona północna – od rodziny Pinas do rodziny Jarosława Leszczyńskiego.

 

SOBOTA:

6.30

 • + Bronisława Łakoma od syna Krzysztofa z rodziną.

 

18.00

 • Za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów, o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin: strona południowa: od rodziny Banasiów i strona północna: od rodziny Józefa Madeja po obydwu stronach do końca wsi.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA –  

7.00

 1. + ks. Marek Łabuz z okazji imienin.
 2. + Robert Sobczyk w 9 rocznicę śmierci.

 

9.00

 1. + Tadeusz Kuta w 17 rocznicę śmierci od córki Doroty z rodziną.
 2. + Helena i Kazimierz Łakoma w rocznicę śmierci Heleny.

 

11.00

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Kamila w 1 rocznicę ślubu.
 2. + Waleria i Stefan Sak, + Jadwiga Wojtaczka w 2 rocznicę śmierci.

 

15.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Natalii w 18 rocznicę urodzin.

 

Do wtorku włącznie w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święt Gregoriańska za śp. Bronisławę Łakoma.

 

 

MODLITWA ZA RODZINY ZA WSTAWIENNICTWEM BŁ. RODZINY ULMÓW

15.IV. – 20.IV. 2024 r.

 

PONIEDZIAŁEK – 1800 – MSZA ŚWIĘTA ZA RODZINY Z PODLESIA, potem NABOŻEŃSTWOKORONKA DO 7 BOLEŚCI NMP (prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa i Czesławy Kutrzuba)

WTOREK – 1800 – MSZA ŚWIĘTA ZA RODZINY Z PARTUŁ ŻUKOWSKICH, potem NABOŻEŃSTWORÓŻANIEC – CZĘŚĆ BOLESNA (prowadzą róże: Ryszarda Kuty i Teresy Kocoł)

ŚRODA – 1800 – MSZA ŚWIĘTA ZA RODZINY Z OKRĘGLIKA I PARTUŁ LISIOGÓRSKICH, potem NABOŻEŃSTWO – RÓŻANIEC – CZĘŚĆ CHWALEBNA (prowadzą róże zelatorów: Marii Madej, Krzysztofa Duź i Elżbiety Jeż)

CZWARTEK – 1800 – MSZA ŚWIĘTA ZA RODZINY: strona południowa – od rodziny Korusów do drogi na Wolę Rzędzińską i strona północna – od rodziny Ptaków do rodziny Krystyny Habel – potem NABOŻEŃSTWO – RÓŻANIEC – TAJEMNICE ŚWIATŁA (prowadzą dzieci ze SKC)

PIĄTEK – 1800 – MSZA ŚWIĘTA ZA RODZINY: strona południowa – od rodziny Stadnickich do rodziny Wiesława Stelmach i strona północna – od rodziny Pinas do rodziny Jarosława Leszczyńskiego, potem DROGA KRZYŻOWA (prowadzą druhny i druhowie z MDP)

SOBOTA – 1800 – MSZA ŚWIĘTA ZA RODZINY: strona południowa: od rodziny Banasiów i strona północna: od rodziny Józefa Madeja po obydwu stronach do końca wsi, potem NABOŻEŃSTWO – RÓŻANIEC – CZĘŚĆ RADOSNA (prowadzą róże zelatorów: Anny Chłopek, Józefy Brożek, Józefa Kapustki i Stanisławy Kapustka)