II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.IV.2024 r.

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP. Msza Święta zarówno rano o godzinie 630 jak i popołudniu o 1800. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie matki, także i te w stanie błogosławionym oraz do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawiane:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. ponadto we środę i w piątek także po południu o godzinie 1800, a przed nimi: we środęod 1730 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Anny Chłopek), a w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. W przyszłą niedzielę w ramach pomocy misjom świętym kazanie w naszej parafii wygłosi Benoit Azameti ze Zgromadzenia Księży Kombonianów, pochodzący z Togo (Afryka Zachodnia), od blisko 5 lat pracujący w Polsce. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje święte.
  4. We środę w kościele po Mszy Świętej popołudniowej – spotkanie z dziećmi klasy III wraz z rodzicami.
  5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kardynale Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Jest także artykuł: „Sztafeta Ulmów” – choć o tej rodzinie ostatnio napisano wiele, życie nadal jednak dopisuje nowe, nieznane fakty z ich codzienności.
  6. Do sprzątania kościoła są proszone osoby z następujących numerów domów: 347, 347 A, 343 D, 349, 341.

INTENCJE MSZALNE – 8.IV. – 14.IV. 2024 r.

PONIEDZIAŁEK: – Uroczystość Zwiastowania NMP.

• + Bronisława Łakoma od Marii Sitko.

1. + Teresa Jeż od syna Tomasza z żoną i wnukami.
  2. + Kazimierz Marek od sąsiadów Chłopków.

1. + Teresa Jeż w 30 dzień po śmierci od synów z rodzinami.
  2. + Teresa Jeż od syna Pawła.

• + Kazimierz Marek od rodziny Sysłów.

• + Jerzy Sitko w 30 rocznicę śmierci.

• + Ludwika i Wincenty Marszałek w 57 rocznicę śmierci Wincentego od Leona Marszałek.

PIĄTEK:

• + Bronisława Łakoma od Anny i Tadeusza Kozioł.

1. + Teresa Jeż od wnuka Józefa.
  2. + Stanisław Szostak w 17 rocznicę śmierci od siostry Anny z rodziną.

1. + Bronisława Łakoma od rodziny Mondel.
  2. + Kazimierz Marek od Roberta Łakoma z rodziną.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marty i Józefa  w 35 rocznicę ślubu.
  2. + Teresa Jeż od syna Grzegorza z rodziną.

1. O powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Lilii Węgrzyn.
  2. + Józefa i Edward Kocoł w 6 rocznicę śmierci Józefy i w 1 rocznicę śmierci Edwarda od dzieci.
  3. + Zofia i Stanisław Flis w rocznicę śmierci Stanisława.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Karoliny z okazji 24 rocznicy urodzin.
  2. + Stanisław Papuga z okazji imienin i w 21 rocznicę śmierci.

• + Edward Madej, + Józef Łakoma w 15 rocznicę śmierci Edwarda.

W diecezji Elbląskiej będą odprawiane dwie  Msze Święte Gregoriańskie za śp. Bronisławę Łakoma (jedna od syna Krzysztofa z rodziną do środy włącznie).