Ogromny sukces naszego SKC w diecezjalnym konkursie „Bł. Karolina inspiracją i natchnieniem dla działalności Szkolnych Kół Caritas” – 6.VI.2023 r.

Na zakończenie XV Zjazdu SKC w Zabawie, który odbył się dnia 6 czerwca 2023 roku został rozstrzygnięty konkurs pt. „Bł. Karolina inspiracji natchnieniem dla działalności Szkolnych Kół Caritas” Jak podkreślił ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej: „Celem tegorocznego konkursu było pokazanie, jak życie bł. Karoliny, jej modlitwa, słowa i czyny wpływają na działania dzieci i młodzieży na rzecz potrzebujących. Karolina potrafi inspirować!”

Do Sanktuarium bł. Karoliny zostało przywiezionych 45 prac konkursowych, spośród 247 Szkolnych Kół Caritas i 7 Przedszkolnych Kół Caritas działających na terenie naszej diecezji. Wszystkie prace były pełne inwencji i bogate w prezentację bardzo różnorodnych działań charytatywnych. Oceniająca te prace komisja wybrała pracę naszego SKC za najlepszą i przyznała jej 1 miejsce w całej diecezji. Jest to ogromny sukces pokazujący działalność dzieci z naszego SKC wraz z opiekunką panią mgr Elżbietą Kuta na rzecz potrzebujących. To podkreślają również sami wolontariusze: „Prowadzimy szereg działań na rzecz niepełnosprawnych, seniorów, ale także poszkodowanych w wojnie w Ukrainie. Pomaganie jest fajne, bo daje radość. Dobro dawane zawsze wraca, choćby w uśmiechu tych, którym pomagamy. Serce się cieszy!”, a pani opiekunka Elżbieta dodaje: „Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie również motywacja do dalszych działań, aby nadal realizować przesłanie bł. Karoliny w czynie, słowie i w modlitwie.”

Niech ta otrzymana nagroda (dofinansowanie do wycieczki dla członków SKC w wysokości 1500 zł oraz liczne gadżety) będzie dobrą okazją do wyrażenia wdzięczności naszym opiekunom: ks. proboszczowi Robertowi i pani Elżbiecie oraz wszystkim wolontariuszom za ich wszechstronne działania charytatywne oraz inspiracją do dalszej wspólnej działalności.

Wszystkim jeszcze raz składamy gratulacje.