Pomoc misjonarzom w budowie kolejnych studni głębinowych w Afryce – 24.IX. – 27.X.2023 r.

Od niedzieli 24 września 2023 roku ruszyła akcja pomocy misjonarzom przy budowaniu studni głębinowych. Diecezja tarnowska dzięki jej misjonarzom w Afryce wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez różne podmioty (kolędnicy misyjni, różni ofiarodawcy – w tym księża sercanie, a także Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej z funduszu uzyskanego za sprzedaż makulatury i plastikowych nakrętek). Do tej pory sami tylko księża tarnowscy Stanisław Worwa i Piotr Skraba wybudowali 36 studni głębinowych.

Do tej diecezjalnej akcji włączyła się także i nasza parafia. Nasza pomoc polegała na zbiórce:

    1. kolejnych kilogramów nakrętek (w ciągu tego miesiąca udało się zebrać około 194 kg w 18 plastikowych workach).
    2. zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku (telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy).

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom, także i dzieciom i nauczycielom naszej Szkoły Podstawowej, którzy ochotnie włączyli się w dzieło misyjnego wsparcia.

 „Każdy oddany sprzęt to szklanka czystej wody” dla biednych w Afryce.